Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 9 березня 2012 р.

09.03.2012 15:39 / У Львові презентували двотомник «Патріарх Йосиф Сліпий у документах радянських органів державної безпеки»



На фото: о. д-р Андрій Михалейко та Володимир Сергійчук


В Українському католицькому університеті 7 березня презентували двотомник «Патріарх Йосиф Сліпий у документах радянських органів державної безпеки (1939 – 1987)».
 
Про це CREDO повідомила прес-служба УКУ. 

Упорядником книжки став професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Володимир Сергійчук. У двотомнику вперше опублікували документи радянських спецслужб, де зафіксовано сторінки життя та діяльності Глави УГКЦ. 

Директор Інституту історії Церкви УКУ о. д-р Андрій Михалейко наголосив, що двотомник документів – це велике доповнення до джерельної бази, пов’язаної з дослідженням постаті Патріарха Йосипа Сліпого, зокрема, періоду 1945 – 1963 рр: «Аналізуючи документи, ми бачимо конфлікт двох абсолютно різних та непримиренних світоглядів. Сліпий вживав нормальну й очевидну для церковного та українського середовища термінологію, а інша сторона розцінювала це як шпіонаж та зраду, – коментує історик. – Цікавим є вибір часу для допитів Патріарха, які проводили до глибокої ночі або ж починали опівночі. Це також певний засіб психологічного тиску». 

У книзі, за словами упорядника Володимира Сергійчука, оприлюднили протоколи допитів Патріарха, доноси, доповідні, ордери на арешти, список вилученого майна тощо. «Документи відбирали так, щоб показати постать Йосипа Сліпого у різних аспектах – побуті, релігійній, науковій діяльності, і не тільки як релігійного діяча, а й як державника», – зазначив упорядник. Однак історик застерігає, що протоколи допитів не є стенограмами: «Їх писав слідчий, який міг вписувати у протоколи все, що завгодно. Пізніше на суді Патріарх заявить, що його примушували підписувати те, чого він не казав». 

Також, як зазначив Володимир Сергійчук, оприлюднені документи демонструють справжнє ставлення більшовицької влади до Української Греко-Католицької Церкви, намагання зламати цю Церкву. «Це документи противника, того, хто нищив УГКЦ. І вони свідчать, яких надлюдських зусиль довелося докласти Патріархові та його послідовникам, щоб відстояти власні переконання та інтереси України». 


Джерело:  КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар