Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

МОВНЕ ПИТАННЯ чи ПРОБЛЕМА?!

    ХРИСТОС ВОСКРЕС! - ВОІСТИНУ ВОСКРЕС! 
ВОСКРЕСНЕ УКРАЇНА! - ВОІСТИНУ ВОСКРЕСНЕ!

Любі, у Христі Ісусі, брати й сестри, ця сторінка створена через невимовний біль серця, незагойну рану, що ятриться щоразу, коли де-які тоже-украінци і, навіть побожні православні християни зневажають душу власного українського народу - його матірну мову. А де-хто, з поміж тоже-націоналістів, каже: "Мовне питання - не на часі" або "Для нас головне, щоб людина була україно-думаючою, а не українсько-мовною"... та інші, такі й подібні висловлювання можна почути чи прочитати на сторінках часописів або ж у мережі.

Тож спробуємо тут, на цій сторінці, дослідити ВАЖЛИВІСТЬ чи НЕВАЖЛИВІСТЬ мовної проблеми в українському суспільстві, проаналізувати де-які аспекти крізь призму християнської віри та аналогію з іншими народами...

З повагою, сл. Б. Леонід.
   
«Вільно розмовляю п’ятьма мовами. Російської не знаю. Й не хочу знати.
    Поради даю, коли питають.
    Свою смерть уявляю як дорогу до батька-Бога. Знаю, куди йду і що мене там чекає»
, - владика-емерит Андрій САПЕЛЯК, СДБ, УГКЦ


Довідка:
        Андрій САПЕЛЯК. Народився 13 грудня 1919 року в селі Ришкова Воля Ярославського повіту на Перемишлянщині — нині територія Польщі. Вищу освіту здобув у Салезіанському університеті в Італії. 1951-го організував у Франції Українську малу семінарію і був її першим ректором. Через 10 років отець Андрій став першим єпископом Української Греко-Католицької Церкви в Аргентині. Прожив там 36 років. У 79 років владика Андрій повернувся в Україну. Поїхав із пастирською місією до міста Верхньодніпровська на Дніпропетровщині. Торік отримав українське громадянство. Літо проводить у Дніпропетровській області, зимує у Львові, в келії при церкві Покрови Пресвятої Богородиці. Має помічника, отця Андрія Короля. Спільно працюють 50 років. Видав понад 20 книжок на релігійну тематику, мемуари. Має рукописи, планує укласти ще п’ять видань. Вільно володіє п’ятьма мовами: італійською, польською, іспанською, англійською та латиною. Товаришував із покійним Папою Римським св. Йоаном Павлом II. Про нього видав книжку спогадів. Знайомий з аргентинським кардиналом Берґольйо — нинішнім Папою Франциском.
 
Отже, почнемо нашу, вельми наболілу тему, від знайомства з непересічною людиною, з якою, Всемилостивий у любові Бог, зволив познайомити мене, негідного й нікчемного раба зіпсуття.
 
Ще до свого ув'язнення під "домашній арешт", понад шість років тому, я ніколи не проминав нагоди поспілкуватися з владикою-емеритом, блаженнішим Андрієм Сапеляком, а маючи вроджене нахабство совка, набридав йому своїми численними, нераз колючими й болючими, питаннями, особливо ж, або найчастіше, по його участі у ІІ Ватиканському, Вселенському Соборі, де він був делегатом від нашої, на той час підпільної, Української Католицької Церкви, саме так - КАТОЛИЦЬКОЇ, а не "ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ", бо так вона проходила по всіх документах Собору, щоб не плутати Її з Грецькою Церквою...  
 
Але, оскільки, мова про МОВУ, тож ми не будемо викладати тут інформацію про перебіг Собору та більшість з тих колючих питань, які Його стосувалися у стосунку до УКЦ. 
 
Далі буде... 

Немає коментарів:

Дописати коментар