Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

неділя, 20 липня 2014 р.

20.07.2014р. Б. / «Живіть задля України!» — зі сльозами закликав молодь Блаженніший Святослав

Святослав Шевчук Зарваниця
Християнин ніколи не має права бути ініціатором убивства, бо воно завжди є злом. Але, зокрема в час військового протистояння, християнин має обов’язок боронити свою землю і свій народ у спосіб і засобами, пропорційними до нападу.
 
Так сказав Блаженніший Святослав, Патріарх УГКЦ, відповідаючи 19 липня 2014 р., в суботу, на запитання молоді під час прощі до Зарваниці. 

При цьому Предстоятель УГКЦ пояснив: нам не хотілося, щоби хтось на нас нападав і нас убивав. «Ми ніколи не вели загарбницьких воєн і сьогодні не нападаємо на інші народи, але маємо святий обов’язок захищати свою Батьківщину. Інколи стається, що несправедливого загарбника неможливо зупинити інакше, як тільки відповісти зброєю на зброю, і це трагедія», — констатував Патріарх УГКЦ. 

При цьому він зазначив: той, хто обороняється, має право на збройний опір. «Він має право захищати свою землю. Я не можу говорити про право на вбивство, але про право на захист. І для людини, готової віддати життя, захищаючи свою країну, можливо, навіть радикальними засобами, Церква випрошуватиме в Бога милосердя і зцілення тої рани, яку вона через вбивство носить у своєму серці», — запевнив Блаженніший. 

Ще одне запитання від молоді особливо його розчулило. Молодих прочан цікавило, що сьогодні більш відповідально і є більшим виявом любові: воювати і вмирати за Україну чи жити й працювати для сім’ї та родини? 

Патріарх УГКЦ сказав, що це трагічний вибір: жити для України чи вмирати для неї. Він наголосив: «Я би ніколи не хотів, щоб цей вибір виник перед кимось із вас, а він сьогодні виникає перед нашою державою. Я би хотів побажати усім: "Жийте задля України!". Тому ми просимо в Господа Бога миру під час цієї прощі, миру і злагоди, щоби двадцятилітні хлопці жили для своїх коханих, для своїх дітей. Але ми повинні схилити голову перед тими, хто готовий задля любові до своєї Батьківщини вмерти для неї. Тому таких ми називаємо героями».

За матеріалами: Департамент інформації УГКЦ 
Фото: zz.te.ua

Джерело:    КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар