Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 27 грудня 2012 р.

27.12.2012р. Б. / Українці Іспанії протестують проти русифікації (video) 
Спільнота українців в Іспанії повстала проти повзучої русифікації українських шкіл на території Королівства.
 
Першими, хто виступив прoти такої вакханалії, були вчителі української школи “Дивосвіт” міста  Алькоркон поблизу Мадрида. Вони не погодилися з одноосібним рішенням директора впровадити російськомовні класи в українській школі, за що їх було звільнено з займаних посад. 


Заради захисту рідної мови в українській школі вчителі провели інформаційну акцію на минулих вихідних поблизу школи “Дивосвіт”, перед початком виступу Національного академічного хору імені Григорія Верьовки, в актовому залі приміщення. На концерт відомого українського хору прибув Посол України в Іспанії Сергій Погорєльцев, який проігнорував учасників акції, відвернувшись від учителів та дітей із плакатами. 

Наступного дня до них долучились активісти, які продовжили масові інформаційні заходи проти русифікації українських дітей. Звернення пролунали там, де українців збирається найбільше, зокрема, біля католицького храму “Buen Suceso”, що в центрі Мадрида. 

До українців звернувся голова осередку прихильників ВО “Свобода” Іван Вовк. Він закликав присутніх зайняти активну громадянську позицію проти русифікації та поширення імперських ідей «русского мира». 

За чверть години було зібрано понад дві сотні підписів на захист рідної мови в українських школах Іспанії для звернення до Верховної Ради України та світової української спільноти про допомогу у протидії русифікації.      

Інформаційну підтримку акції здійснено за сприяння єдиної україномовної газети в Іспанії “The Ukraine Times”. 

Давид Ляхович , редактор “The Ukraine Times”
 
Акція зі сбору підписів проти русифікації українських шкіл, Мадрид 

 

 

Джерело:    КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар