Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 13 грудня 2012 р.

13.12.2012р. Б. / «Право на захист має кожне життя, а не лише "бажане"»У понеділок, 10 грудня, відзначався черговий День Прав людини, встановлений ООН. З цієї нагоди Всесвітній союз жіночих католицьких організацій звернувся до світової громадськості із закликом забезпечити кожній людській фундаментальні права, зокрема захист людської гідності від зачаття до природної смерті.
 
У своєму заклику католицькі жіночі організації посилаються на енцикліку блаженного Папи Йоана ХХІІІ Pacem in Terris (Мир на землі), підписану 1963 року, та на Загальну декларацію прав людини. «Право на існування та забезпечення мінімальних життєвих стандартів, – стверджується в заяві, – включає право на життя, на харчі, одяг, соціальні послуги та освіту», а також «свободу слова та преси, право працювати, обирати свої заняття, право на зібрання». Але, – читаємо далі, – право на життя слід захищати «особливо сьогодні, коли в багатьох країнах його пояснюють так, ніби захист належить лише тому життю, яке вважається бажаним». 

З цього випливає заклик католицьких жінок щодо дітей, включаючи і ще ненароджених, щоб їм було забезпечено належний захист, «зокрема, також і юридичний, як до народження, так і після нього». І не лише це. В заяві читаємо, що з права на життя та з прав дітей випливає інше «суттєве право», тобто «право на подружжя та сім’ю». Саме тому католицькі жінки закликають владу та суспільства до захисту сім’ї. Врешті, читаємо у документі, Всесвітній союз жіночих католицьких організацій молиться за те, «щоб усі люди на світі могли жити в мирі та з гідністю». 


За матеріалами: Радіо Ватикан

Джерело:         КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар