Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 4 грудня 2012 р.

04.12.2012р. Б. / В США вийшла друком книжка «Сім великих міфів про Церкву»


У США опублікували знамениту апологетичну працю, що спростовує міфи про Католицьку Церкву. Книжка викликала шквал емоцій.

У контексті розповсюджених, особливо в Інтернеті, хибних думок на тему католицтва з’явилася наступна  апологетична книжка "Сім великих міфів про Католицьку Церкву" (Seven Big Myths About the Catholic Church). Автором книжки, яку видало видавництво "Ignatius Press", є Крістофер Качор, професор філософії в Університеті Лойола Мерімаунт в Лос-Анджелесі. Насамперед у книжці йдеться про те, що "в Церкві є як святі, так і грішники – і її керівництво завжди може помилятися". Він одночасно наголошує, що "ворожість щодо Церкви значною мірою виникає з ігнорування та забобонів".

Перший міф, про який йдеться у книжці, є конфлікт між наукою і вірою. Таке міркування є помилковим. Досить згадати багато прикладів католиків-науковців, мирян і духовенства. До них належать, наприклад, Грегор Мендель, батько сучасної генетики, і Жорж Леметр, творець теорії великого вибуху. Професор Качор вважає, що наука і віра взаємно доповнюють одна одну. Наука відіграє важливу роль у розумінні всесвіту і використанні сил природи, але віра допомагає відповісти на найважливіші питання в житті, що є поза межами наукових досліджень, як наприклад, "що треба чинити, а чого уникати", і "де є наша надія".

Ще одним міфом є твердження, що Церква є проти свободи (часто ототожнюваної зі щастям) і говорить "ні" сфері моральності. Почуття є швидкоплинними, стверджує автор, і не можна задовольнити людського пошуку сенсу життя. З іншого боку, різні дослідження показали, що володіння багатством (популярна думка про щастя) мало впливають на відчуття щастя. Тоді як Церква навчає, що щастя народжується з практикування любові до Бога і ближнього. Отже, Церква не є проти щастя, але проти його помилкових концепцій, що обмежують щастя до володіння, влади і задоволення.

Ідея, що Церква ненавидить жінок, – це ще один міф, який спростував у своїй книжці американський автор. Доказом цієї тези мала би бути опозиція Церкви щодо абортів і контрацепції, чи священства жінок. На початку автор нагадує, що Ісус Христос мав велику повагу до жінок і протистояв різним культурним і ритуальним обмеженням щодо них. Потім згадує "Лист до жінок" Івана Павла II, в якому Папа сказав, що в історії є багато помилок, що стосуються жінок, і вибачився перед ними за це. У християнській етиці чоловіки і жінки мають ті ж права, моральні норми. Християнство, особливо в давні часи, часто пропонувало жінкам допомогу. До того ж з усієї історії видно більше навернених, святих жінок, що активніше діяли в житті Церкви, аніж чоловіки", – аргументує автор.

Серед інших міфів згадується думка, що целібат є причиною сексуального зловживання щодо неповнолітніх. Автор цитує висловлювання різних фахівців, а також Ерні Аллена, голови Національного центру у справах зниклих та експлуатованих дітей, який говорить, що ця проблема пов'язана з різними релігіями. Відповідно до доповіді авторитетного коледжу криміналістики імені Джон Джея (2004), більш високий відсоток таких злочинів є серед вчителів і в цілому серед чоловіків, аніж серед духовенства. "Є набагато більша вірогідність, що цей злочин може скоїти співмешканець або вітчим, аніж священик. Однак ЗМІ зосереджуються на духовенстві. Наприклад, у Каліфорнії 2002 року написали близько 2000 статей про педофілію в Церкві. У той же час було тільки кілька повідомлень про набагато більші зловживання, які відбулися в державних школах. Це все ще маловідомі факти", – зазначає автор книжки.


За матеріалами: wiara.pl

Джерело:  Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар