Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

неділя, 2 грудня 2012 р.

02.12.2012р. Б. / Послання Папи Патріархові Варфоломію I: «Йти до єдності, навіть якщо шлях буде довгий і важкий»

Продовжувати йти до повної єдності, навіть якщо «цей шлях може здатися довгим і важким»: такими словами Папа Бенедикт XVI звернувся у своєму посланні до Патріарха Варфоломія I з нагоди свята святого апостола Андрія Первозванного, покровителя Константинопольського Патріархату.
 
Папський документ був вручений Варфоломію I президентом Папської ради зі сприяння християнській єдності кардиналом Куртом Кохом, який прибув у Стамбул разом із делегацією з Ватикану на свято святого апостола Андрія.
 
У своєму посланні до Патріарха Папа Бенедикт XVI закликає до «реальної і глибокої єдності, навіть якщо вона поки недосконала», до єдності,  що «грунтується не на людських мотивах ввічливості або пристойності, але на нашій спільній вірі в Господа Ісуса Христа». Папа закликав «з упевненістю рухатися вперед по шляху, який веде до відновлення повної єдності». На цьому шляху вже досягнуто значного прогресу, але його слід і далі розвивати, навіть якщо це може здатися «довгим і важким». «Ми маємо намір продовжувати роботу в цьому напрямку, - додав Папа, - втішаючись молитвою, зверненою Господом нашим Ісусом Христом до Свого Отця: 'Вони нехай будуть в Нас єдине, - щоб увірував світ, що Ти послав Мене' (Ів. 17:21 )».
 
Папа Бенедикт XVI висловив глибоку вдячність за слова, сказані Патріархом Варфоломієм I в кінці святкування 50-річчя відкриття Другого Ватиканського собору і початку Року Віри. Святіший Отець нагадав про «щиру і справжнью дружбу» з Вселенським Патріархом, яка виходить з відповідальності, до якої «вони обидва покликані як християни і пастирі стада». Дружба, - додав Бенедикт XVI, - це мотив «великих надій» на зміцнення нашої співпраці, особливо для того, щоб з «новою силою свідчити про євангельське послання в сучасному світі».
 
Для обох предстоятелів Церков «найтерміновішим завданням, - продовжив Папа, - є питання, як наблизитися до сучасної людини в справі благовістя милосердного Бога», - людини сьогоднішнього дня, яка часто є «відверненена, нездатна до глибоких роздумів про сенс свого існування», людини , розчарованій утопіями.
 
Церква не має іншого послання, крім «Євангелія Бога», - додав Папа. - Вона не має іншого методу, крім апостольського звіщення, підтриманого свідченням святого життя пастирів і Народу Божого. «Господь Ісус, - продовжив Папа, - сказав, що 'жнив багато' (Лк. 10:2), і ми не можемо допустити, щоб ці жнива були загублені через нашу слабкість і через наші поділи».
 
Зі свого боку Патріарх Варфоломій I заявив, що незважаючи на труднощі, «екуменічний шлях незворотній». Під час святкувань в патріаршій церкві в районі Фанар у Стамбулі Вселенський Патріарх закликав також брати участь у діалозі, намагаючись бачити насамперед те, що об'єднує, а не те, що розділяє.
 
Патріарх Варфоломій I оголосив про завершення робіт з підготовки до великого Всеправославного Собору, який буде скликаний найближчим часом.
 
Візит представників Святійшого Престолу є частиною традиційного обміну делегаціями з нагоди урочистостей святих покровителів обох Церков: 29 червня в Римі на святкування святих апостолів Петра і Павла, і 30 листопада в Стамбулі на святкування святого апостола Андрія Первозванного.
 
До складу ватиканської делегації увійшли кардинал Курт Кох, єпископ Брайан Фаррелл, монсеньйор Андреа Пальмер і апостольський нунцій в Туреччині архиєпископ Антоніо Любічелло. Делегати Святійшого Престолу взяли участь в урочистій Божественній літургії, а потім зустрілися з Патріархом і з синодальної комісією по зв'язках з Католицькою Церквою.

За матеріалами http://ru.radiovaticana.va


Джерело:   Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар