Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 11 січня 2013 р.

11.01.2013р. Б. / Блаженніший Святослав: «Сьогодні українець мусить себе запитати: я усвідомлюю себе українцем чи азіатом?»


Коли йдеться про Митний союз, то питання стоїть не тільки про економічну інтеграцію, а про входження України в євроазійський політичний, міжнаціональний і культурний простір. Тому українець мусить себе сьогодні запитати: я усвідомлюю себе українцем чи азіатом?
 
Про це сказав Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) в інтерв’ю газеті «День» від 11 січня, відповідаючи на запитання: «Віктор Янукович дає зрозуміти, що Україна в Митному союзі, очевидно, буде. Цілком, частково чи більш ніж частково. Якщо наша країна таки опиниться в Митному союзі, де ви тоді бачите місце УГКЦ та її вірних?».
 
Глава Церкви у своїй відповіді наголошує, що питання Митного союзу охоплює кілька важливих складових. «Найперше, – каже він, – як відомо, безкоштовний сир буває лишень у пастці. У сучасному світі сподіватися, що хтось нам просто так надаватиме допомогу – ілюзія. Це стосується співпраці з будь-яким сусідом. Ми, українці, повинні надіятися самі на себе і на Божу поміч, а не на безкоштовну підтримку нашого існування чужим коштом».
 
Також він звертає увагу, що за Митним союзом стоїть авторитарна суспільна модель. «Якщо ми прагнемо відстоювати демократичні цінності в Україні, то треба шукати іншого товариства», – переконує Глава Церкви.
 
Блаженніший Святослав вважає, що питання, які стосуються цивілізаційного вибору, належить широко обговорювати в суспільстві. На сьогодні, каже він, діалогу між владою і суспільством дуже бракує. Колись питання про вступ України до НАТО так широко обговорювалося в суспільстві, що зайшла мова про всенародний референдум. Тему Митного союзу треба ставити на такий же високий щабель.
 
Глава Церкви звертає увагу на те, що «представники влади ніколи не говорили, що євроінтеграційна перспектива перекреслена. Якщо насправді перекреслена, то треба чесно про це сказати суспільству. Коли ж ні, то потрібно бути послідовним».

Департамент інформації УГКЦ

Немає коментарів:

Дописати коментар