Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 2 січня 2013 р.

02.01.2013р. Б. / Звідки походить Ісус? На загальній аудієнції з Папою 
«Дорогі брати й сестри, Господнє Різдво знову просвітлює своєю ясністю сутінки, які часто огортають наш світ та наше серце, і знову приносить надію та радість», – сказав Папа Бенедикт XVI під час першої у 2013 році загальної аудієнції.
 
Це світло походить з вифлеємської яскині, де пастухи знайшли Марію, Йосифа та Дитя, покладене у яслах. Бачачи цю Пресвяту Родину, випливає запитання: як могло оце мале та слабке Дитятко принести настільки радикальну новизну у світ, що перемінило хід історії? Чи ж не є щось таємниче в Його походженні, яке виходить за межі цієї печери?» Шуканням відповіді на завжди актуальне питання про походження Ісуса Святіший Отець присвятив своє повчання, виголошене 2 січня в залі Павла VI у Ватикані. 

Євангеліст Йоан наводить Христові слова: «Я хліб, що зійшов з неба», на що юдеї відказують: «Хіба це не Ісус, Син Йосифа. Хіба ми не знаємо його батька і матері». Саме тому вони не приймали думку про те, що Ісус є Месією, адже «відомо, звідки він походить, а коли прийде Месія, то ніхто не знатиме звідки». «Очевидно, – зазначив Папа, – Ісус є вихідцем з Назарету, народився у Вифлеємі, але що нам відомо про його справжнє походження?» 

За словами Святішого Отця, в усіх чотирьох Євангеліях відповідь на це запитання чітка: Ісус походить від Небесного Отця. Ми це визнаємо, щоразу проказуючи молитву «Вірую», словами «і воплотився з Духа Святого, і з Марії Діви». Бенедикт XVI зазначив, що в цьому реченні, якщо уважно придивитися, бачимо чотири дійові особи. Виразно названі Святий Дух та Діва Марія, але розпізнаємо Того, Який воплотився, тобто Син, Який, у свою чергу, вказує на Отця. «Згадане твердження Символу Віри, – зауважив Святіший Отець, – не стосується вічного Божого буття, а радше, розповідає нам про дію, в якій беруть участь три Божі Особи, і яка здійснюється з Діви Марії. Без Неї входження Бога в історію людства не осягнуло би своєї мети, і не сталося б того, що є центральним у нашому визнанні віри: Бог є Богом-з-нами. Ось чому Марія невід’ємно належить до нашої віри в Бога, Який діє, Який входить в історію». 

Також Папа поділився думками з приводу того, що на нашій життєвій дорозі іноді бачимо свою обмеженість та невідповідність тим викликам, які перед нами ставить обов’язок свідчити перед світом. Однак, «Бог вибрав саме смиренну жінку, з невідомого села в одній з найвіддаленіших провінцій великої римської імперії». Тому ми повинні завжди, навіть серед найбільших труднощів, «мати довіру до Бога, оновлюючи віру в Його присутність та дію в нашій історії», адже «немає нічого неможливого для Бога». 

Бенедикт XVI провів паралелі між біблійними розповідями про сотворення світу та про Благовіщення. Розповідаючи Діві Марії про те, як це станеться, що Вона породить Сина, архангел Гавриїл каже: «Дух Святий зійде на тебе і сила Всевишнього огорне тебе». У Книзі ж Буття читаємо, що «Дух ширяв над водами», творчий Дух дав життя всім речам та людині. «Те, що стається у Діві Марії через діяння того самого Божого Духа, є новим творенням: Бог, який покликав буття з нічого, через Воплочення дає новий початок людству», – сказав Святіший Отець, запрошуючи задуматися над тим, як «віра вносить також до нас настільки сильну новизну, яка призводить до другого народження», тобто поновного народження у Христі через Святу Тайну Хрещення. 

«І хочу звернути увагу на те, – додав Папа, – як Хрещення отримується, ми є охрещені, тобто, в пасивному стані, тому що ніхто не може сам від себе стати Божим сином: це – дар, безкорисливо нам даний... Лише тоді, коли, як Діва Марія, відкриваємося на Божу дію, лише коли ввіряємо своє життя Господу, як другові, якому повністю довіряємо, все перемінюється, наше життя набуває нового сенсу та нового обличчя». 

Повертаючись до поставленого на початку зустрічі запитання про походження Ісуса, Святіший Отець підсумував, що з вищенаведених роздумів зрозуміло, яким є істинне походження Ісуса: Він є Єдинородним Сином Отця, Він походить від Бога. «Стоїмо перед обличчям великого та зворушливого таїнства, яке святкуємо в цьому різдвяному періоді: Божий Син діянням Святого Духа воплотився в лоні Діви Марії. Це – звістка, яка звучить завжди по-новому та приносить з собою надію і радість до нашого серця, бо щоразу дарує нам впевненість у тому, що навіть і тоді, коли часто почуваємося слабкими, убогими, безсилими перед труднощами і злом у світі, Божа могутність завжди діє та довершує чудеса якраз у слабкості. Нашою силою є Його благодать», – сказав Бенедикт XVI. 


За матеріалами: Радіо Ватикан

Джерело:    КРЕДО


Немає коментарів:

Дописати коментар