Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 5 січня 2013 р.

05.01.2013р. Б. / Як відзначається Рік віри в Україні?Євхаристійні процесії, брошури з житіями святих, екуменічні конференції, паломництва та індульгенції. Про те, як українські римо- та греко-католицькі ієрархи пропонують переживати Рік віри.
 
«Один Господь, одна віра, одне Хрещення» – під таким гаслом триватиме Рік віри в УГКЦ, який 14 жовтня 2012 року в соборі св. Софії в Римі урочисто відкрив Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук. 

В УГКЦ в рамках Року віри передбачено провести загальноукраїнську екуменічну конференцію, присвячену річниці Володимирового Хрещення, видати низку брошур з життєписами святих, мучеників та ісповідників віри УГКЦ. 

Також запропоновано здійснювати прощі з особливим наголосом на поглибленні віри: до Святої Землі і Єрусалиму, відновлюючи зв’язок із Єрусалимською Церквою – матір’ю всіх Церков; до святинь Києва і Київської митрополії, як джерел віри УГКЦ; до Риму, як осідку єпископа, який має Христове доручення «утверджувати у вірі братів». Представники оргкомітету Року віри також рекомендують розповсюджувати популярні коментарі різних аспектів християнської віри київської традиції, започаткувати програму катехуменату в душпастирській практиці УГКЦ задля впровадження у віру нових членів Церкви та поглиблення віри в охрещених.

Мукачівська католицька єпархія візантійського обряду розпочала цей Рік віри також як спомин 1150-річчя початку євангелізації слов’ян, яку на теренах Підкарпатської Русі проводили святі рівноапостольні Кирило і Методій та їхні учні. «Рік віри є дуже важливим, він має допомогти нам з новим ентузіазмом, новим посвяченням замислитися, як передавати віру в наших сім’ях і в наших парафіяльних спільнотах, – зазначив у Пастирському листі Мукачівський єпарх владика Мілан Шашік, ЗМ. – Насамперед, всім нам потрібно згадати, що християнська родина – це перше місце, де передається віра». 

У Львівській архидієцезії РКЦ в Україні Рік віри розпочато дещо пізніше, 1 січня 2013 року, що було пов’язано із заходами Ювілею 600-ліття перенесення осідку єпископів з Галича до Львова, – пояснив архиєпископ-митрополит Львівський латинського обряду Мечислав Мокшицький. 

В інших дієцезіях РКЦ в Україні Рік віри розпочато 11 жовтня 2012 р. «В Році Віри усі вірні, ієрархія і Божий люд, повинні навчитися передавати правди Євангелія сучасному зісвітченому світові», – наголосили в Пастирському листі ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Мар’ян Бучек і його єпископ-помічник Ян Собіло, заохочуючи до Євхаристйниї процесій у всіх парафіяльних спільнотах. 

Декрет про індульгенції на Рік віри видав ординарій Київсько-Житомирської дієцезії архиєпископ Петро Мальчук, нагадавши, що індульгенція – це відпущення перед Богом тимчасової кари за гріхи, вина за які вже відпущена; вірні Христові отримують індульгенцію для себе або для покійних за окреслених умов через служіння Церкви, яка, будучи розпорядником благ відкуплення, роздає їх із скарбниці заслуг Христа та Святих (Кодекс Канонічного Права 992). 

Аналогічний декрет також видав ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський, в якому визначив свята та храми, в яких протягом року вірні можуть отримати відпусти. 


За матеріалами: Радіо Ватикан

Джерело:     КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар