Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 4 квітня 2013 р.

04.04.2013р. Б. / Очікувані беатифікації: 63 жертви комуністичного і нацистського насильства


Беатифікація жертв іспанської війни, 2011 р.
 
Нещодавня беатифікація 23 жертв іспанської громадянської війни: 22-х Облатів Марії Непорочної і одного батька сім'ї. Мадрид, 17 грудня 2011 р. 
 

Церква незабаром отримає 63 нових блаженних. Папа Франциск уповноважив Конгрегацію у справах святих оприлюднити відповідні декрети. Крім того, визнано героїчність чеснот сімох Слуг Божих, які, відповідно до процедури, тепер стануть Преподобними (Venerabili).
 

Серед майбутніх блаженних є тільки одна жінка – німкеня Марія Тереза Бонцель, засновниця ордену Бідних Францисканських Сестер Вічної Адорації в м.Ольпе, Німеччина, де вона народилася 1830 року і спочила в Бозі 1905-го. Визнано справжнім чудо, приписуване цій Слугині Божій, чиї труди продовжують сьогодні близько 500 сестер у Німеччині, США та на Філіппінах. 

Решта 62 блаженних – то мученики. Із них 58 – священики та ченці, вбиті під час гонінь за віру в Іспанії у 1936-1938 рр., коли тривала громадянська війна, проваджена за підтримки Радянського Союзу. Серед загиблих – єпископ Хаєнський Мануель Басульто Хіменес і п’ятеро його кліриків, Йосиф Максімо Моро Бріс і ще четверо осіб із Авільської дієцезії, Йоаким Йоан Марін і 14 співбратів, працівників дієцезії, Андреа де Паласуельйо і ще 31 чоловік із братів-капуцинів. 

Також до лику блаженних будуть причислені двоє італійців, які загинули 1945 року у зв’язку з подіями ІІ Світової війни. Це молодий (14-річний) семінарист Роландо Рімі, син селян, по-звірячому вбитий партизанами-комуністами у П’яна-ді-Монкіо (моденські Апенніни), і Джузеппе Джіротті, священик-домініканець родом з Альби (П’ємонт), депортований фашистами у Дахау (Німеччина), де він і загинув. 

І, нарешті, двоє мучеників комуністичних режимів: угорець Стефан Сандер, мирянин, який склав обітниці, вбитий у Будапешті 1953 року, і румунський священик Владімір Гіка, народжений у Стамбулі і вбитий у Бухаресті 1954 року. 

Серед сімох Преподобних Слуг Божих, чиї героїчні чесноти визнано, – португальська мирянка Сільвія Кардосо Феррейра да Сілва, двоє іспанських священиків – Еладіо Мосас Сантамера, засновник спільноти Сестер св.Йосифа Пресвятої Трійці, і Мануель Апарісіо Наварро, дієцезіальний священик; двоє італійців – Дженерозо від Пресвятого Розп’яття, пасіоніст, і о.Олінто Марелла; мексиканець Мойсей Ліра Серафін, засновник Братства Місіонерів Любові Непорочної Діви Марії; поляк Антоній Ковальчик, брат-мирянин згромадження Облатів Блаженної Діви Марії.

Всі ці свідки Христа – наша недавня історія, ХІХ і ХХ століття. 


За матеріалами: katolik.ru

Джерело:    КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар