Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 28 листопада 2012 р.

28.11.2012р. Б. / Екуменічний діалог науковців


 У світлі науки Церкви та постанови Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви від  9−15 вересня  2012  року Божого розділу Е. «Щоб допомогти мирянам свідчити євангельську правду та проповідувати свою віру іншим», владики УГКЦ «закликають з повагою та християнською любов’ю ставитися до членів інших конфесій та релігій, даючи свідчення власної віри у правді й любові…» Синод єпископів знову заохочує мирян та духовенство до міжцерковного діалогу. Як відомо буковинський край є прикладовим відзеркаленням поліконфесійного діалогу в Україні, хтось із крайового духовенства вдало зауважив «Буковина – лабораторія екуменізму. Яке спілкування на Буковині, таке ж воно і в державі». Тут і своя Рада Церков,  заснована в 2008 році і круглий стіл духовних лідерів при губернаторі краю і багато інших дієвих і бездіяльних точок «братнього» дотикання. Як показує досвід - релігійна терпимість (tolerantia) – у загальному значенні здатність приймати щось, не схвалюючи це, аж ніяк не йде поруч із «християнською любов’ю». Та не дивлячись на результати, що їх маємо сьогодні думаємо про завтра.
 
Ще одну модель міжцерковного спілкування пропонує о. д-р Андрій Танасійчук – це приятельський діалог, що може захопити однією темою різні погляди. Будучи науковцем, отець Андрій вже дуже скоро відчув богословську атмосферу Чернівецького Національного Університету. Перше знайомство з православними теологами відбулась в часі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Божий люд: царське священство», яка проходила під куполами Чернівецького університету з ініціативи католицьких академічних і студентських товариств "Обнова".  Вже в короткому часі спілкування продовжилось, однак цього разу не в мурах університету, а перед обличчям багатотисячної аудиторії, яку запросило в ефір радіо «Буковина». Отець Андрій Танасійчук, доктор канонічного права і професор Факультету Канонічного Права св. Пія Х у Венеції (Італія) та протоієрей Микола Щербань кандидат богословських наук, доцент і завідувач Богословського відділення Чернівецького Національного університету, провели змістовну зустріч в студії радіостанції. На відкритий діалог священиків запросив журналіст обласного радіо Мар’ян Лазарук.
 
Майже годину священнослужителі відповідали на різні запитання, ділились власними думками на тему: Значення Церкви і релігії в українському суспільстві, поняття духовності і толерантності сьогодні. Отець Миколай говорячи про поняття духовності наголосив, що не можна підмінити правдиву християнську духовність на інші "духовості", які не походять від Господа нашого Ісуса Христа.  Натомість отець Андрій зауважив, що в українському суспільстві відбувається явище певної роздратованості, яке проявляється в усіх сферах життя. Щоб подолати таке суспільне явище необхідно Церквам Володимирового Хрещення, сповняти тзв. місію пожежника -заспокоювати різні конфлікти: суспільні, особові  (в родині, чи на місці праці). В такий спосіб виховується толерантнтність, яка є дозрілою тільки тоді,коли людина зрозуміє, що створена на образ і подобу Божу, зазначив отець Танасійчук.
 
Сподіваємось, що науковці різних Церков подадуть мирянам та парафіяльному духовенству приклад єдності і вміння слухати один одного.

Антоній Ромко


Джерела: http://bucvic.info

Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар