Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 10 листопада 2012 р.

10.11.2012р. Б. / «Ми 20 років втішаємося релігійною свободою, але кожного разу мусимо її захищати…». - Глава УГКЦ


9 листопада, Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ, зустрівся із Тройем Лулашником, Послом Канади в Україні та п. Ґреґорі Лемермаєром, радником посольства Канади. За словами Глави УГКЦ, це був візит ввічливості Посла, який сам виявив бажання відвідати Предстоятеля Церкви.
 
Під час розмови із Послом Блаженніший Святослав відзначив, що цьогоріч УГКЦ в Канаді відзначає 100-ліття приїзду Блаженного Священномученика  Никити Будки, першого українського єпископа УГКЦ у Канаді. Також Предстоятель УГКЦ  відзначив, що цього року він тричі побував у Канаді: у квітні разом із представниками Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій (під час цього візиту Блаженніший Святослав висловив вдячність парламенту Канади за прийняту резолюцію щодо геройських чеснот Митрополита Андрея Шептицького); у травні під час душпастирського візиту до Едмонтонської єпархії УГКЦ Канади; у вересні, під час Синоду Єпископів УГКЦ у Вінніпезі. Пан Посол висловлюючи вдячність за діяльність УГКЦ у Канаді, додав, що він має українське коріння.
 
Також під час спілкування Посол Канади запитав про місце УГКЦ та інших Церков у розвитку українського суспільства. Як відповідь на це, Глава УГКЦ відзначив, що УГКЦ є частиною громадянського суспільства і працює задля того, щоб українське суспільство розвивалося. Крім того, Глава УГКЦ відзначив важливість діяльності ВРЦіРО, адже «релігійний фактор грає важливу роль в українському суспільстві». Розмовляючи про державно-церковні стосунки Глава УГКЦ зауважив те, що «ми вже 20 років втішаємося релігійною свободою, але кожного разу мусимо її захищати». «Для нас важливо бути незалежними і бути собою, тобто виконувати ту місію, яку Церква повинна виконувати», - зауважив Першоієрарх УГКЦ. Він висловив занепокоєння законопроектом 10221, який у другому читанні був прийнятий Парламентом, без будь яких зауважень та поправок, які вносила ВРЦіРО протягом року. «Всі члени ВРЦіРО стурбовані таким станом речей. Бо таким чином посилиться державний контроль за релігійними організаціями, буде обмеження релігійної свободи та ускладнений процес реєстрації релігійних громад», - сказав Архиєпископ УГКЦ. Спілкуючись про політичну ситуацію після виборів, Глава УГКЦ висловив вдячність за велику кількість спостерігачів із Канади. «Занепокоєння  Церков, які були поза політичними баталіями, викликало намагання різних кандидатів у депутати використовувати Церкви і Релігійні Організації із політичною метою. Ми зіткнулися з масовим підкупом, у тому числі священиків; раніше такі методи нам були не відомі. Наша Церква вийшла зраненою із цього процесу і потребує лікування, бо коли Церкву використовують для політичної мети, тоді підривається вірогідність церковного слова і викривлюється поняття Церкви», - сказав він.
 
Пан Ґреґор Лемермаєр, запитав про бачення представниками УГКЦ своєї участі у оздоровленні українського суспільства. На це Блаженніший Святослав відповів, що УГКЦ акцентує увагу на соціальному та капеланському (студентське, в’язничне, військове, лікарняне) служіннях. Особливо Глава УГКЦ наголосив на присутності УГКЦ в освітній сфері, згадуючи про УКУ, головним завданням, якого є виховання мирян. На запитання помічника Посла щодо пастирської опіки над вірними греко-католиками у Росії, Глава Церкви відзначив, що на російській території душпастирює 16 священиків УГКЦ, які здебільшого служать на території Сибіру. «Ми розвиваємо душпастирську опіку над нашими вірними, виходячи із реалій і Католицької Церкви, і суспільства російського», - наостанок додав Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Немає коментарів:

Дописати коментар