Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 21 листопада 2012 р.

21.11.2012р. Б. / Леонід Рудницький: Патріарх Йосиф Сліпий став «совістю Ватикану»
«Боже провидіння дало, що із сибірської тундри, після 18 років заслання та каторги до столиці верховного апостола Петра, прийшов український ісповідник віри Йосиф Сліпий. Він став «совістю Ватикану» і розпочав новий етап історії нашої Церкви», – таку думку висловив професор Леонід Рудницький, який був близьким соратником Патріарха Йосифа.
 
Як повідомила CREDO прес-служба УКУ, 20 листопада відомий україніст, академік НАН України зустрівся зі студентами та працівниками Українського католицького університету на Вечорі споминів про Йосифа Сліпого. 

Спогади Леоніда Рудницького були живим свідченням величі особи Патріарха Йосифа. За словами професора, усі вважали, що із заслання до Риму приїде старий і немічний священик, а до них прибув повний завзяття та далекоглядності Патріарх, який почав розбудовувати українську Церкву. 

«Ісповідник віри Йосиф Сліпий став тоді для українців, особливо для моєї генерації, уособленням усіх тих християнських чеснот, які були дещо призабуті за часів «добробуту і спокою». Він об’їхав усі українські поселення світу, зміцнив нашу громадськість, надаючи їй відчуття єдності, сукупності, а нам, молодим його воїнам, – почуття причетності до великого діла і охоти до жертвенної праці», – зазначив професор. 

Леонід Рудницький також розповів про період каторги та заслання, через які довелося пройти Йосифові Сліпому, хоча сам Патріарх не любив згадувати ті часи. Однак він залишив проф. Рудницькому мемуари, у яких описав цей період свого життя. Зараз у Римі експерти ведуть роботу і готують до видання рукописи Блаженнішого. 

Джерело:     КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар