Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

неділя, 12 лютого 2012 р.

12.02.2012р. Б. / У Римі виявили раніше невідомий лист про мучеництво священиків в СРСР

 О. Еугеніуш Сенков, польський єзуїт, співробітник Папського східного інституту в Римі, працюючи з документами в бібліотеці, натрапив на раніше невідомий лист, який написали 32 католицькі священики про релігійне переслідування в Радянському Союзі. Священнослужителі відбували ув'язнення в ГУЛАГу на Соловецьких островах. Ув'язнені священики написали листа до Всеросійського Центрального Виконавчого Комітету 29 червня 1930 року. Комітет в 1917-1937 роках був вищим законодавчим, розпорядчим і контролюючим органом державної влади в СРСР. Серед священиків були поляки, литовці, латиші, росіяни та грузини, повідомляє radiovaticana.org.

Лист розпочинається описом незаконних методів ОДПУ, яке порушувало норми радянської конституції про свободу совісті. У ньому йдеться про переслідування католицьких віруючих і священнослужителів, а також антирелігійну діяльність Союзу войовничих безбожників, який закликав до цих переслідувань. Автори пишуть про арешти священиків, які для влади країни були "найгіршим кримінальним елементом", про вироки для невинних, приречених на рабську працю в таборах, де не мали можливості отримувати листи чи допомогу від рідних. "Нас, священиків, майже всіх у зрілому віці змушують виконувати найважчі роботи: копати ями під фундаменти будівель, переносити великі камені, копати взимку замерзлу землю, а іноді ми повинні стояти на варті по 16 годин безперервно", – писали автори листа.

Треба зазначити, що 2002 року розпочався беатифікаційний процес російських католицьких мучеників ХХ століття.
Джерело:  Мандрівники Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар