Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 9 грудня 2011 р.

09.12.2011р. Б. / У Римі вшановують Маркіяна ШашкевичаМіжнародна наукова конференція «На початку було Слово...», присвячена Маркіяну Шашкевичу, проводиться у Римі 8-9 грудня. Цього року відзначається двохсотріччя з дня народження о. Маркіяна Шашкевича, тому Інститут св. Климентія Папи Українського католицького університету та Інстутитут славістики Віденського університету (Австрія) присвятили конференцію цій річниці. 

 
Серед учасників конференції – владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, Апостольський Візитатор для українців Італії та Іспанії, владика Гліб Лончина, СУ, Апостольський Екзарх , пані Тетяна Іжевська, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Ватикані. А серед доповідачів першого дня конференції слід наголосити на доповідях отця доктора Івана Музички, настоятеля собору Святої Софії у Римі «Священик Маркіян Шашкевич – предтеча, пробудитель національного відродження Галичини», відомого українського письменника Романа Лубківського «Апостол українського національного відродження», професора мовознавства Міхаеля Мозера з Відня «Священик Маркіян Шашкевич – предтеча, пробудитель національного відродження Галичини», професора римського університету «Ля Сапєнца», культуролога, письменниці Оксани Пахльовської «Європейська рецепція української літератури періоду національного відродження», українського мовознавця та літетатурознавця з Вінніпеґу в Канаді, професора Ярослава Розумного «Постать Маркіяна Шашкевича в житті української діаспори» та відомого українського поета Дмитра Павличка «Маркіян Шашкевич і сучасна Україна». 


На 9 грудня передбачені доповіді про «Русалку Дністровую», «Руську трійцю», про «Богословську термінологію у творах Маркіяна Шашкевича», про «Маркіяна Шашкевича i польську літературу», про «Маркіяна Шашкевича у радянському контексті» та «Шашкевичезнавство періоду Незалежності України», «Українське питання» на Слов’янському конґресі у Празі» та про «Боротьбу за українську мову в Галицькому сеймі у другій половині XIX століття» та інші. А доповідачами будуть Олег Турій, проректор із наукової роботи Українського католицького університету у Львові, науковці Мар’ян Мудрий, Остап Середа, Ганна Дидик-Меуш та Наталя Хобзей зі Львова, професор Михайло Шалата з Дрогобича, Марія Гефінґгоф, Катажина Гібель та Филип Гофенедер з Відня, Станіслав Стемп’єнь та Ярослав Мокляк з Польщі, Дітер Ґьотц з Німеччини. 


Цього року в Україні, зокрема в Галичині, а також в українській діаспорі за кордоном відзначається 200-річчя з дня народження о. Маркіяна Шашкевича, визначного українського письменника, поета, культурно-громадського діяча, будителя національної свідомості українців, який народився 6 листопада 1811 року, а помер 1843-го. Річниця народження Маркіяна Шашкевича вшановується також багатьма церковними заходами, адже він був греко-католицьким священиком. 


З нагоди двохсотріччя з дня народження о. Маркіяна Шашкевича Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук звернувся з до українського духовенства та мирян, закликаючи бачити у постаті цього священика приклад любові до свого народу, який захищав його права і свободи та підносив культуру й духовність. 


За матеріалами: Радіо Ватикан

Джерело:  КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар