Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 22 грудня 2014 р.

22.12.2014р. Б. / Церковна єдність в Україні має полягати в сопричасті, а не підпорядкуванні одній Церкві всіх інших – Блаженніший Святослав

Першим кроком до єдності Церков в Україні «має бути об’єднання православної сторони, тому що вони не мають догматичної різниці», вважає Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

«Ми молимося за це, - сказав він у інтерв’ю Інтернет-виданню «Цензор.нет». Коли буде створена єдина православна Церква, наступним кроком має бути єднання православної і католицької сторони».

За словами Папи Франциска, який нещодавно відвідав Стамбул і мав зустріч з Патріархом Варфоломієм, шлях об'єднання не полягає в підпорядкуванні чи поглинанні однієї Церкви іншою, сказав Блаженніший. Єдність Церкви полягає в сопричасті – євхаристійному спілкуванні й можливості спільно служити Божественну Літургію.

«Наша позиція різниться від позиції Православної Церкви Московського патріархату, - наголосив Глава УГКЦ. - Вона стверджує, що в Україні вже існує єдина Помісна православна Церква, і власне вона сама нею є. На їхню думку, дорога єднання полягає у підчиненні всіх, хто перебуває поза їхньою структурою. Це як у відомому вислові: є дві думки: одна моя, а інша неправильна. Якщо Московський патріархат дотримуватиметься такої логіки життя довго, тоді можливість створення єдиної Церкви чесним шляхом є дуже примарною, а дорога до об’єднання є майже неможливою».

Проте, за словами Блаженнішого Святослава, якщо «якась держава використовуватиме Церкву як інструмент геополітики, та Церква страждатиме і втратить свою сутність і завдання».

«Рано чи пізно, - вважає Глава Церкви, - такий геополітичний проект зазнає фіаско. Ми в Україні сьогодні маємо унікальну нагоду, якої ніколи не було в нашій історії - щоби Церкви були Церквами, а не займалися політикою і втіленням проектів різних держав».

Немає коментарів:

Дописати коментар