Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 16 червня 2014 р.

16.06.2014р. Б. / Про Шістдесят четверту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Відбулась 64 сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ
Шістдесят четверта сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулась 13-14 червня 2014 року у Марійському духовному центрі у Зарваниці.

У Синоді взяли участь усі греко-католицькі єпископи, які діють на території України, а також єпископ-номінат Йосафат (Мощич), проголошений Єпископом-помічником Івано-Франківської архиєпархії.

Перед початком робочих синодальних засідань відбувся семінар з екуменізму (рух за єдність між християнами), який проводив отець доктор Ігор Шабан. Це ж питання було й головною темою цієї сесії Синоду.

Синод доопрацював та затвердив Інструкцію щодо статусу і служіння вислуженого єпископа на території Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та прийняв у першому читанні Душпастирський порадник «Покликання мирян до участі у суспільно-політичному житті країни» і Типового статуту парафії, які представили відповідно: отець доктор Михайло Мельник та отець доктор Віталій Токар. Синодом також було затверджено зміни до «Положення про парафіяльну катехитичну школу» і «Положення про порядок призначення на катехитичне служіння і відкликання з нього».

Синодальні Отці на цій сесії також розглянули питання про екзорцизм і молитви на оздоровлення для мирян і священиків, котре доповідав отець Йосафат Савран.

У розділі економічно-фінансового блоку питань було заслухано результати широкого аудиту та звіт про діяльність заснованого УГКЦ недержавного пенсійного фонду «Покрова», констатовано потребу навчання вірних основам фінансово-економічної грамотності. Було також обговорено інші питання фінансово-господарського життя Церкви, зокрема, про діяльність Патріаршого паломницького центру доповів отець Любомир Яворський.

Окрім вищезазначених, було розглянуто питання про приготування до належного відзначення 25-річчя легалізації УГКЦ в Україні та про програму цьогорічної Всеукраїнської прощі до Зарваниці, яка буде присвячена цьому відзначенню. Програму представив Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь (Семенюк), намісник Марійського духовного центру в Зарваниці.

Про діяльність комісій Верховного Архиєпископства та друковані видання комісій за останній час доповів отець Петро Рак, керівник Відділу церковних комісій. Про діяльність Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів доповіла її голова – пані Анна Ева Боднар.

Члени Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, довідавшись про трагічну загибель в Луганську від рук терористів 49 наших воїнів, запевнили про постійну молитву за душі всіх загиблих та висловили своє співчуття рідним і близьким загиблих у збитому терористами літаку, а також рідним усіх, хто в останні місяці віддав своє життя за свободу та краще майбуття нашої держави.

Шістдесят п’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести в листопаді 2014 року.

Секретаріат Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископа УГКЦ

Джерело:   Департамент інформації УГКЦ

Немає коментарів:

Дописати коментар