Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 7 грудня 2013 р.

07.12.2013р. Б. / Польський єпископат солідарний з Україною

Шевчук Міхалік
Від імені Єпископату Польщі хочемо надіслати Вам знак нашої молитовної солідарності з українським народом у цей момент, який має таке історичне значення – написав від імені Конференції Єпископів Польщі її голова архиєпископ Юзеф Міхалік і генеральний секретар єпископ Войцех Поляк.
 
Лист був надісланий архиєпископу Святославу Шевчуку, предстоятелю Української Греко-Католицької Церкви, і архиєпископу Мечиславу Мокшицькому, митрополиту Львівському Римо-Католицької Церкви. 

Повний текст листа: 

Ваше Високопреосвященство, верховний архиєпископе Святославе, митрополите Київсько-Галицький!
 
Екселенціє, архиєпископе Мечиславе, митрополите Львівський латинського обряду! 

Від імені єпископів Польщі хочемо надіслати Вам знак нашої молитовної солідарності з українським народом у цей момент, який має таке історичне значення. Прагнемо висловити нашу духовну єдність з усіма громадянами України, які у ці дні беруть особливу відповідальність за долю своєї батьківщини. 

Нашою молитвою огортаємо Вашу батьківщину, з якою ми поєднані братерськими і добрими сусідськими зв’язками, а також сфери співпраці. Всього кілька місяців тому, 28 червня ц.р., підписали спільну декларацію наших Церков про об’єднання. Ми підкреслили у той час, що «співпраця вільної Польщі з вільною Україною є важливою, щоби у цій частині Європи панував мир, люди раділи релігійною свободою, а права людини не були під загрозою». Україна заслуговує, щоби її громадяни жили з  гідністю, а їхні права шанували і опиралися на загальнолюдські цінності, які мають християнські коріння. 

У нашій декларації, незалежно від політичних обставин, у перспективі віри ми також говорили про потребу «спільного свідчення християн з Польщі і України в об’єднаній Європі», а також ми молились за те, щоб Бог допоміг «польському і українському народу, щоби живучи у мирі, ми ділилися своїм духовним багатством і робили свій вклад у єдність і майбутнє Європи». 

Ми також надіслали братерське вітання братам православним з України, вважаючи, що «процес взаємного примирення оздоровить рани, які перешкоджають не тільки гармонійному співжиттю народів, але і в щирому прагненні до єдності Христової Церкви». У дусі братерської любові відновлюємо сьогодні ці слова. 

Ці слова, сказані Римо-Католицькою і Греко-Католицькою Церквами у Польщі і в Україні, увінчують кількадесятилітній процес примирення між нашими Церквами і народами, і вони мають велике історичне значення. Вони також зобов’язують нас до солідарності і молитви у цю важку, але вирішальну хвилину, яку сьогодні переживає Україна. Ми твердо віримо, що Христос – Господь історії і дій людей, дозволить усім нам звитяжно витримати усі труднощі, роблячи їх фундаментом нового зближення і надії на воскресіння добра. 

Просимо переказати Вашим вірним, громадянам України, ще раз слова нашої близькості і молитовної підтримки, виражених словами: «Боже, бережи Україну!» 

† Юзеф Міхалік,
Митрополит Перемишльський,
Голова Конференції Єпископату Польщі

† Войцех Поляк,
Генеральний секретар Конференції Єпископату Польщі

Варшава, 5 грудня 2013 р.
 
За матеріалами: Католицький Медіа-Центр

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар