Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 21 червня 2013 р.

21.06.2013р. Б. / Папа про поділи та сопричастя у Церквігенеральна аудієнція
Про Церкву, як єдине тіло та про гріх поділів говорив Папа Франциск під час загальної аудієнції у Ватикані 19 червня. Цією катехизою Святіший Отець продовжив цикл повчань про Церкву з нагоди Року віри.
 
 «Церква – це не харитативна, культурна чи політична асоціація, але – живе тіло, що крокує крізь історію та в ній діє», – зазначив Папа, розпочавши свою катехизу саме з цього аспекту Церкви, як тіла, про що пише святий Павло у першому Посланні до Коринтян. Святіший Отець підкреслив, що «тіло» вказує на «живу дійсність», яка має голову, «Ісуса, Який нею керує, живить та підтримує». «Саме на цьому питанні, – додав він, – я хотів би наголосити: якщо відокремити голову від тіла, ціла людина не може вижити. Подібно є з Церквою: ми повинні бути дедалі глибше зв’язаними з Ісусом. Але не тільки це: так, як у тілі для того, щоб воно жило, є важливим, щоб кружляли життєві соки, подібно і ми повинні дозволити, щоб Ісус діяв у нас, щоб Його слово нас провадило, щоб Його Євхаристійна присутність нас живила, надихала, щоб Його любов додавала сили нашій любові до ближнього». 

У Церкві, зазначив Папа, «існує різноманітність, відмінність завдань та функцій», не банальна одноманітність, але «багатство дарів». Одночасно, «існує сопричастя та єдність: усі перебувають у взаєминах одні з одними, і всі разом творять одне живе тіло, глибоко поєднане з Христом»: «Запам’ятаймо: бути частиною Церкви означає бути з’єднаними з Христом та черпати від Нього божественне життя, яке спричиняється до того, що ми живемо, як християни, це також означає бути в єдності з Папою та єпископами, які є засобами єдності та сопричастя, це також означає навчитися долати особисті інтереси й поділи, краще одні одних розуміти, гармонізувати різноманітність і багатство дарів кожного». 

Єдність, за словами Святішого Отця, вимагає також постійного подолання конфліктів. Тому, не слід ходити «дорогами поділів, боротьби одні з одними». Дорога Ісуса – це єдність у різноманітності. «Єдність є понад конфліктами, єдність – це благодать, якої ми повинні просити в Господа, щоб Він звільнив нас від спокуси поділів, взаємної боротьби, егоїзму, пліток», – сказав Папа, додаючи: «Скільки ж то зла приносять плітки! Ніколи не обмовляймо інших, ніколи!» 

Папа також звернув увагу на те, що поділи між християнами приносять багато зла Церкві. І це стосується не тільки поділів між Церквами, але також і всередині Церкви. З цього випливає заклик завжди шукати єдність. Святіший Отець розповів, що перед загальною аудієнцією він приблизно пів години спілкувався з протестантським пастором, з яким також спільно молились в намірі єдності. «Ми повинні молитися спільно між нами, католиками, але також молитися з іншими християнами, щоб Господь дав нам єдність: єдність між нами! Бо як можемо досягнути єдності між християнами, якщо ми, іноді, не здатні мати її між нами, католиками, мати її в родинах?». 

Свою катехизу Святіший Отець закінчив молитвою: «Господи, допоможи нам не спричиняти страждань Церковному Тілу нашими конфліктами, нашими поділами, нашим егоїзмом, допоможи нам бути живими членами, пов’язаними між собою тією єдиною силою, якою є сила любові, яку Святий Дух вливає у наше серце».
За матеріалами: Радіо Ватикан 

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар