Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 11 червня 2013 р.

11.06.2013р. Б. / В УГКЦ чітко усвідомлюють свою роль у православно-католицькому діалозі


Питання про необхідність безпосередньої участі представників УГКЦ у католицько-православному діалозі було поставлене сьогодні кардиналу Курту Коху під час його лекції у Львові про «Перспективи екуменічного діалогу між Католицькою і Православними Церквами».
 
Як наголосив кардинал, хоча УГКЦ сьогодні не є членом католицько-православного діалогу, Глава цієї Церкви Верховний Архиєпископ Святослав Шевчук є членом Папської Ради сприяння християнської єдності. Тому голос УГКЦ є почутий.
 
Як акцентував кардинал, найбільше завдання сьогодні перед Східними Католицькими Церквами, зокрема й перед УГКЦ, полягає в  налагодженні стосунків з православними на місцях. Тобто, важливо вести хороший діалог з православними братами на місцевих рівнях. Якщо такий діалог буде, тоді можна буде уникнути багатьох непорозумінь між Церквами.
 
«Те, як Східні Католицькі Церкви повинні відповідати на виклики щодо єдності, є прописано в Декларації про Східні Католицькі Церкви. Там сказано, що завданням  їх є зближувати Церкви. Такий регіональний діалог важливий на вселенському рівні.
 
Коли на регіональному рівні Східні Церкви мають хороші стосунки з православними, вони можуть свій досвід передати на вселенський рівень. Східні Церкви повинні сьогодні відігравати важливу функцію містка між Католицькою і Православними Церквами», – наголосив кардинал.
 
Сам же Патріарх Святослав Шевчук переконаний, що в УГКЦ чітко усвідомлюють свою роль у православно-католицькому діалозі.  «Ми самі повинні вирішувати нашу роль у діалозі між православними і католиками. Ми в Україні 20 років чинимо гріх проти екуменізму, залишивши це питання політикам, які все вирішують за столами переговорів. Місце для екуменічного діалогу є радше в духовному житті Церков, а не за столами переговорів, в просвітницькій діяльності єпископів, у проповідях священиків у храмах, у духовному житті вірних, тоді багато непорозумінь буде знято. Це більш важливо для успішного діалогу», – наголосив Патріарх Святослав.

Джерело: РІСУ

Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар