Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 14 липня 2012 р.

14.07.2012р. Б. / Найбільший у Західній Україні собор УГКЦ побудували у Коломиї
Собор Преображення Господнього у Коломиї. Фото: andy-babubudu

 
У центрі Коломиї на вулиці Театральній спорудили головний храм Коломийсько-Чернівецької єпархії Української греко-католицької церкви. Купол собору зробили з мідної бляхи, кошти на яку пожертвував Йоан Павло ІІ під час свого візиту в Україну.
 
Кафедральний собор Преображення Господнього є найбільшим у Західній Україні, пише Інтерфакс -Україна. 

«І за красою, і за місткістю він дуже величний, а якщо взяти два поверхи, то йому в Західній Україні рівних немає. Собор стане духовним центром Коломийщини», - повідомив під час репрезентації собору журналістам правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Микола Сімкайло в Коломиї . 

Собор, заввишки 52 м і розміром 48 м на 42 м, має два поверхи площею по 1,5 тис. кв. м. На першому поверсі може поміститися 2 тис. прихожан, на другому - 3 тис. 

Для обігріву будівлі використано енергозбережні технології, зокрема капілярну систему опалювання підлоги. На першому поверсі облаштовано санвузол. 

Собор побудовано із цегли, його склепіння - із залізобетонних конструкцій, а дерево використовували лише для покрівлі. Куполи собору зроблено з мідної бляхи, кошти на яку пожертвував Йоан Павло II під час свого візиту в Україну. 

Собор почали будувати в 1999 році на площі 1,64 га. Архітектори храму - уродженці Коломиї Віктор та Наталія Мицай. Храм розписують львівські художники-іконописці. 

Орієнтовна вартість проекту $3 млн. Кошти на собор збирали жителі Коломиї, українська діаспора за кордоном. 

19 серпня 2012 року глава УГКЦ Святослав (Шевчук) освятить собор.

Нині ще тривають роботи з благоустрою території навколо храму.

У Коломийсько-Чернівецькій єпархії 240 тис. вірян УГКЦ.

За матеріалами: ZAXID.NET 

Джерело:    КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар