
Центром святкувань стала Божественна Літургія, яку відслужив Блаженніший Святослав у співслужінні з Владикою Ігорем (Возьняком), Архиєпископом і Митрополитом Львівським, Владикою Володимиром (Війтишиним), Архиєпископом і Митрополитом Івано-Франківським, Владикою Миколою (Сімкайлом), Єпархом Коломийсько-Чернівецьким, Владикою Василем (Івасюком), Екзархом Одесько-Кримським, численним духовенством Одесько-Кримського екзархату та Самбірсько-Дрогобицької єпархії. У Літургії взяли участь представники монашества, велике число вірних, які прибули в цей день до Ялти з Севастополя, Євпаторії, Алушти, Сімферополя та Керчі, а також хор «Євшан» зі Львова, який своїм чудовим співом супроводжував літургійну молитву.
У проповіді Блаженніший Святослав звернув увагу на особливу роль, яку відіграв св. Климент Римський в історії становлення та розвитку Київської Церкви. «Для нас, спадкоємців Київського християнства, постать св. Климента Римського є особливо значущою, – підкреслив Глава Церкви, – тому що він є свідком єдиної і неподільної Христової Церкви першого тисячоліття, Церкви, символом якої був наслідник Апостола Петра у Римі. Він пригадує усім нам – тих, котрі є спадкоємцями Київського християнства, незалежно від конфесійної приналежності, що святий князь Володимир хрестив Русь тоді, коли Церква була ще неподільною. І до тієї єдності, до якої він закликав колись коринтян, сьогодні закликає усіх українців. Бо так само, як існує єдиний Бог у трьох Особах, так само існує єдина свята, соборна і апостольська Церква, яка здійснює проповідь Христового Євангелія у різних народах, у різних культурах».
Глава УГКЦ провів також символічну паралель між місією св. Климента Римського і тією, яку виконує УГКЦ. «Українська Греко-Католицька Церква, – сказав він, – має завдання, яке ми відчитуємо в постаті Папи Климента. Найперше, ми повинні разом свідчити оте єдине християнство, яке прийняли наші праотці у водах Дніпра. Ця Київська Церква, про яку ми так часто чуємо і говоримо, була донькою неподільного християнства і саме тому вона до сьогодні так сильно почитає Папу Климента Римського. І так само, як він проголошував правду про єдиного Бога у трьох Особах, ту саму місію переймає сьогодні і наша Церква».
Предстоятель УГКЦ висловив побажання, щоб цей маленький храм і мощі св. Климента Папи «були закликом до єдності для всіх християн, незалежно від конфесійної приналежності, тому що його культ є особливо дорогий і для православних в Україні, і для нас, греко-католиків». «Нехай він сьогодні буде тою Петровою твердинею, на якій ми далі будуватимемо єдність Христової Церкви в Україні», – наголосив Глава УГКЦ.
Завершилася Божественна Літургія урочистим многолітствієм, під час якого Блаженніший Святослав особливо подякував Владиці Василю (Івасюку) та священикам за нелегку працю становлення душпастирства УГКЦ на теренах Одесько-Кримського екзархату.
Після Літургії присутні мали можливість послухати катехизу про св. Климента Римського, яку виголосив ієрм. Юстин Бойко, студит, а також прикластися до мощів святого та помолитися про його заступництво.
Ким був св. Климентій Римський? justyn-studyt.blogspot.com
Фоторепортаж: ugcc.tv/ua/media/54621.html
Департамент інформації УГКЦ
Воїни Христа Царя
Немає коментарів:
Дописати коментар