Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 14 листопада 2014 р.

14.11.2014р. Б. / Голодомору передувало понад п’ять тисяч антисталінських повстань

Голодомор
Геноциду українців передувало 5000 повстань, заявляють історики, спростовуючи міф про відсутність спротиву українських селян більшовицькому режиму
 
Історик Володимир В’ятрович пояснює: «Побутує міф про відсутність спротиву українських селян більшовицьким грабіжникам напередодні та під час Голодомору. Але навіть у ті страшні часи тисячі українців боролися, зокрема зі зброєю в руках, відстоювали своє право на свободу й життя». 

За даними істориків, українські селянські повстання 1930-1932 років поставили під загрозу реалізацію планів Сталіна. Диктатор боявся, що український спротив призведе до падіння його режиму: адже у першому півріччі 1932 року 56 % протестних виступів в СРСР припадали на Україну. Тому диктатор завдав страшного удару у відповідь, яким став штучно організований голод. 

«Згадуючи мільйони жертв цього страшного злочину, слід особливо пом’янути тих, хто до останнього чинив спротив. Завдяки кожному з цих людей нас не знищили як народ у 1933‑му. А пам’ять про них робить нас непереможними сьогодні», — зазначив В’ятрович. 

Як нагадали в Українському інституті національної пам’яті, центром опору більшовицькій політиці колективізації та форсованої індустріалізації стало українське село. За 1930 рік в Україні відбулось понад 4 тис. масових протестних виступів, у яких взяли участь, за оцінками дослідників, близько 1,2 млн. осіб. За перші сім місяців 1932 року органи ҐПУ (головне політичне управління) зафіксували в УССР понад 900 виступів, що становило 56 % усіх антивладних виступів в СССР. Тоді ж із колгоспів в Україні вийшли 41 200 селянських господарств, близько 500 сільських рад відмовлялися приймати нереальні плани хлібозаготівель. 

«Голодуючі селяни нападали на зерносховища, де зберігалось відібране у них зерно, саботували роботу колгоспів, а з посиленням свавілля та викликаного ним голоду взялися за зброю: 1932 року зафіксовано понад 1000 актів збройного спротиву режиму», — зазначили у прес-центрі інституту і додали: «Цей стихійний спротив і став основою звинувачень у підготовці на весну 1933 року повстання в Україні, які були використані окупаційною владою як виправдання вбивства голодом».
 
Щорічно у четверту суботу листопада Україна згадує жертв Голодомору. Цього року Український інститут національної пам’яті підтримав традицію, започатковану Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні. Заходи з нагоди 81‑х роковин Голодомору будуть присвячені зокрема пам’яті тих, хто чинив спротив геноциду. Відзначення відбудеться під гаслом «Голодом вбивали нашу свободу. Не підкорені у ‘33-му — непереможні сьогодні!»

За матеріалами: УНІАН

Джерело:   КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар