Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 17 травня 2014 р.

17.05.2014р. Б. / У неділю кримські татари згадують 70-ту річницю депортації (+video)

Хайтарма


Сімдесяту річницю депортації татар з Криму згадуватимуть киримли у неділю, 18 травня.

Під час ІІ-ї Світової війни росіяни депортували татар з півострова і перетворили Крим на область РРФСР. Татар переселили буцімто за співпрацю з нацистами під час війни.

Операція з депортації почалася рано вранці 18 травня 1944 року і закінчилася о 16:00 20 травня. У її проведені брали участь 32 тисячі НКВСівців. Депортованим давали кільканадцять хвилин на збори, а потім забирали їх вантажівками до залізничної станції. Звідти відправлялися ешелони до місць заслання. Тих, хто чинив опір або не міг іти, часто розстрілювали на місці.

У 1989 році Верховна Рада СРСР засудила депортацію кримських татар, визнавши її злочинною і незаконною. Кримські татари вимагають, щоб депортацію визнали геноцидом. 
Хайтарма
Згодом татари повернулися на свою Батьківщину.

Про депортацію татарського населення було знято фільм «Хайтарма», який заснований на реальних подіях. У перекладі з татарської «Хайтарма» означає «повернення». Стрічку визнано найкращим фільмом року.

І хоча Верховна Рада України визнала кримських татар корінним народом в Криму, тепер вони змушені жити під російською окупацією. Президент РФ Владімєр Путін не вважає кримських татар корінним народом Криму.

Самопроголошена влада півострова заборонила їм проводити  мітинги й ходу, присвячені Дню пам'яті жертв депортації з Криму.  «Вперше за 23 роки нашого повернення з вигнання нам заборонили проведення жалобного мітингу до Дня депортації кримських татар», – каже глава Меджлісу Рефат Чубаров.

Джерело:   КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар