Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 15 травня 2014 р.

15.05.2014р. Б. / Церкви на Тернопільщині підпалив донеччанин, який гостював у Почаївській Лаврі

На Тернопільщині невідомі підпалили дві церкви
Підозрюваного у підпалі 11 травня православного і греко-католицького храмів у селищі Залізці на Тернопільщині, затримали правоохоронці.
 
«Вже наступного дня міліціонери володіли інформацією про особу ймовірного палія. Затримали його у Почаєві Кременецького району. Як не дивно, але зловмисник, що називається, був близьким до Церкви — в тому розумінні, що під дахом Свято-Успенської Почаївської лаври знайшов прихисток і шматок хліба після звільнення з в’язниці. 33-річний чоловік родом із Донеччини. Незважаючи на молодий вік, уже чотири рази був судимий. Минулого року, звільнившись із місць позбавлення волі, на малу батьківщину не повернувся, а став обживатися на Кременеччині», — повідомляють у секторі зв'язків з громадськістю Управління МВС у Тернопільській області. 

За словами затриманого, як передають правоохоронці, його головним мотивом були гроші. В одному храмі розжився на 20 грн, а в іншому — 32 грн. Мовляв, пожежу влаштував, запаливши церковні книги, аби замести сліди. Одначе цим словам суперечать масштаби завданої шкоди. Адже, наприклад, у храмі Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ температура пожежі була такою, що від стін повідставала штукатурка. Тобто зловмисник, імовірно, заздалегідь приніс і використав горючу суміш на зразок коктейлю Молотова. 

Аналогічними є ушкодження церкви Пресвятої Трійці УАПЦ. Але там ще й згоріло Євангеліє XVII ст. 

Розслідуванням справи зайнялися співробітники обласного управління карного розшуку. 

До слова, місцеві жителі повідомляли правоохоронцям і журналістам, що бачили незнайомого чоловіка з наплічником, який заходив до церкви у переддень підпалів. Люди підозрювали, що акт агресії вчинив хтось із «козачків», які перебувають у Почаївській лаврі. 

Водночас настоятель лаври митрополит Володимир (Мороз) у коментарі телеканалу 112 заперечував причетність святині до цих подій. 

 «Офіційно заявляю вам перед камерою, дивлюся вам в очі, що в нас немає ніяких чоловіків. Нікого з посторонніх. Щоб ви знали, що це брєд і неправда», — сказав митрополит. 

«Цей чоловік не має жодного відношення до Свято-Успенської Почаївської лаври. І ми про нього не знаємо. Він також обікрав парафіяльну церкву за приблизно 100 метрів від святині. Саме після цього його і затримала міліція», — повідомив секретар намісника лаври. 

У той же час на Тернопільщині місцеві жителі влаштували цілодобові чергування біля своїх храмів. 

За матеріалами: РІСУ

Джерело:   КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар