Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 20 червня 2012 р.

20.06.2012р. Б. / У Севастополі католицький храм хотіли перетворити у звіринець

Учора, 19 червня, будівля католицького храму у Севастополі, який за радянських часів перетворили на кінотеатр, наповнилася звірячими криками і хором людських голосів. Як виявилося, на час шкільних канікул фойє приміщення, з дозволу керівництва «Кіносвіт» перетворилося у звіринець. 
 
У ситуацію втрутилися представники католицької громади, які дізналися про те, що відбувається, ще напередодні і виступили проти такого розвитку подій. В результаті звернення до Севастопольської міськдержадміністрації, міськради і в СБУ до кінця дня будівлю знову закрили, а звіринець пообіцяли перемістити в інше місце. 

За словами в.о. директора об'єднання «Кіносвіт» Дмитра Гарнеги, ремонт в будівлі продовжується. «Ми просто вирішили використовувати фойє під час шкільних канікул. Католики висловили незадоволення та обурення. Ми пішли їм на зустріч ». 

Зі свого боку настоятель Севастопольської католицької громади ім. Святого Климента Римського, отець Юрій Зімінський повідомив, що першими про «перепрофілювання» приміщення «дізналися ми з отцем Яном. А потім всіпобачили після того, як вони вивісили рекламні щити». 

За словами священика, мало буде сказати, що побачене викликало протест в душах віруючих. Люди були просто обурені, - каже отець Юрій. «Не тільки тварини обурили, але там були ще маски шаманів, маски вуду, а це вже справжня чортівня. Ця затія як насмішка над Богом, насмішка над християнами». 

Представники католицької громади звернулися до першого заступника глави міста Сергія Савенкова. Потім звернулися до Фонду комунального майна, так як приміщенням поки розпоряджається ця структура. «Вони не повірили, - говорить о. Юрій Зімінський. - Я звернувся, щоб дізнатися, хто дав дозвіл на те, що відбувається. Виявилося - це була приватна ініціатива в.о. директора «Кіносвіт». 

Ситуація ще повністю не вирішилася. Будівлю знову закрили, рекламу зняли, але тварини в приміщенні поки залишилися. 

Що ж стосується можливих претензій підприємця, який організував діяльність в приміщенні колишнього храму, то, як запевнив Дмитро Гарнега, з ними питання вирішене. Продовжувати діяльність в будівлі церкви вони не будуть. 

Нагадаємо, єпископ Одесько-Сімферопольської дієцезії Броніслав Бернацький закликав католиків молитися за мудрість для місцевої влади Одеси і Севастополя. Ієрарх сподівається на молитовну підтримку українських католиків у справі повернення храму у Севастополі та будинку священика в Одесі. 

Уже понад 15 років місцева влада Севастополя відмовляється повернути будівлю храму її законним власникам. Усі великі урочистості католики проводять на площі перед храмом, у якому з радянських часів розміщується кінотеатр.

Довідка

 

Римо-католицький храм св. Климента у Севастополі був збудований 1911 року на пожертви католиків, яких у Севастополі на той час було понад 3 тисячі. Дві третини католиків служили на Чорноморському флоті. 

В часи репресій, 1936 року, настоятеля парафії о. Матвія Гудайтіса розстріляли, а церкву закрили. Під час ІІ Світової у будівлі храму розташовувався радіовузол. Під час війни будівля трохи постраждала, але 80% храму вціліло, а 1958 року святиню перебудували під театр. 

1994 року вийшов Указ Президента України «Про повернення релігійним організаціям культового майна». У ньому сказано: «На виконання статті 17 Закону України «Про свободу совісті і релігійні організації» місцевим органам державної виконавчої влади забезпечити до 1 грудня 1997 року передачу в безплатне користування або повернення безплатно у власність релігійних організацій культових споруд і майна, які знаходяться в державній власності і використовуються не за призначенням». 

Впродовж усіх цих років католицька громада Севастополя кілька разів зверталася до представників влади з проханням повернути храм, але депутати відхиляли це прохання, пропонуючи натомість іншу територію для будівництва нової церкви. 

Наразі католики Севастополя моляться у тимчасовому приміщенні – житловій квартирі, перебудованій під каплицю. Спільнота налічує 400 вірних різних національностей. Служби Божі правляться українською, російською та польською мовами. Крім богослужінь у парафії регулярно проводяться катехизи. 

За матеріалами: Гражданская оборона 

Джерело:    КРЕДО

Що було би, якби...

Що було би, якби в тому ж місті Севастополі була в подібній ситуації єврейська громада і синагога? Та запевняю вас, - це був би справжній Міжнародний скандал, з усіма витікаючими з того факту наслідками не тільки для горе-керівників міста, але й України та її іміджу у світі.

А тут, всі мовчать, ніби так тим католикам і треба. Православна Україна байдуже спостерігає впродовж п'ятнадцяти років на те зло і беззаконня, яке чиниться проти Божого храму і православної віри католицької громади міста...

р.Б. Леонід

Немає коментарів:

Дописати коментар