Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 4 червня 2012 р.

04.06.2012р. Б. / «Свято свідчень» з нагоди Всесвітньої зустрічі сімей та відповіді на запитання, які хвилюють сучасні сім`ї«Свято свідчень» за участю Папи Бенедикта XVI та 350-ти тисяч людей з усього світу стало завершенням передостаннього дня VII Всесвітньої зустрічі сімей, яка у неділю, 3 червня 2012 р. закінчилася в північноіталійському місті Мілані Євхаристійним богослуженням, яке очолив Святіший Отець.
 

Година свідчень про життя у світлі Євангелія, музики та хореографічних постановок та відповіді Глави Католицької Церкви на 5 запитань, що стосуються родинної проблематики. Таким було «Свято свідчень», яке пройшло на території колишнього аеропорту на півночі міста, переміненого в парк, що став цими днями епіцентром обговорення найвищих родинних цінностей.
 

Перше запитання Святішому Отцеві поставила дівчинка з В’єтнаму, просячи поділитися спогадами з дитинства. Папа зазначив, що таких спогадів багато, але він хоче поділитися кількома, на його думку, найважливішими. «Суттэвим елементом для сім’ї в нас завжди була неділя, але неділя починалася вже з суботи вечора». Обов’язковою була участь в Службі Божій, спільний сімейний обід та спільний відпочинок, прогулянки. І хоч часи були непрості, взаємна любов допомагала долати труднощі. «Правду кажучи, коли пробую уявляти, як буде в раю, мені завжди уявляється час моєї молодості, мого дитинства», – поділився Бенедикт XVI.
 

Далі промовляла пара наречених з Мадагаскару, яка розповіла Святішому Отцеві про своє захоплення християнським подружжям, визнаючи, одночасно, свій страх перед отим «назавжди». Таємниця, щоб його подолати, за словами Папи, полягає в тому, щоб не будувати любов на самих лише почуттях. Любов повинна очищуватися, проходячи шляхом розпізнавання, тобто повинні єднатися почуття, розум та воля. «Молоде вино є добре – це закоханість. Але це не триває до кінця: вино повинно дозрівати. Остаточна любов, яка дійсно перемінюється у зріле вино, є справді чимось кращим, ніж молоде вино», – сказав Бенедикт XVI.
 

Подружня пара з Греції, країни, що переживає глибоку кризу, запитувала про те, звідки черпати надію, коли, здається, що вона вже скінчилася: «Хоч продовжуємо вірити в провидіння, нам важко уявити майбутнє для своїх дітей», – поділилися вони. Святіший Отець на початку відповіді вказав на політичну складову, на відповідальність у цій сфері з боку всіх партій, «які не повинні обіцювати речей, яких не можуть здійснити», не повинні шукати за будь-яку ціну голоси виборців, але «бути відповідальними за добро усіх». Однак, багато осіб страждають та змушені погоджуватися з ситуацією, як такою, не маючи змоги захиститися. «Але і щодо цього можемо сказати: намагаймося кожен робити все, що зможе, думаючи про себе, свою родину, про ближніх, з великим почуттям відповідальності, знаючи, що жертви потрібні для того, щоб рухатися вперед», – сказав Бенедикт XVI, зазначаючи, що зарадити проблемам могла би мережа конкретної солідарності між містами, сім’ями та парафіями.
 

Подружжя зі Сполучених Штатів Америки поділилося з Папою тривогами численних сімей, які, особливо у західному світі, не вміють погоджувати час праці зі святом та неділею. Зокрема, цьому не сприяють також і працедавці. Святіший Отець визнав, що дійсно існує дилема між двома пріоритетами, адже стабільне місце праці важливе для родини, як і необхідність виконувати родинні обов’язки. У цьому контексті Бенедикт XVI закликав працедавців «думати про сім’ю, думати про те, як допомогти їй погодити ці пріоритети». Крім того, потрібна певна винахідливість, адже кожного дня можна приносити в свою сім’ю принаймні крихту радості, уваги, відмову від якихось бажань на користь того, щоб побути разом. А захист неділі, як «дня Господнього» і «дня людини» є справді захистом свободи людини.
 

Останнє запитання, яке поставила пара з Бразилії, стосувалося делікатної проблеми розведених осіб, які утворили нові сім’ї. Папа зазначив, що це – одне з великих страждань Церкви сьогодення. Церква не перестає любити цих людей, багато з яких прагнуть наблизитися до Бога, але, з огляду на своє становище, не можуть приступати до Святих Тайн. Папа закликав парафії та всіх християн допомагати цим людям у подоланні страждань, пов’язаних з розлученням. За словами Святішого Отця, дуже важливо запобігати таким явищам, допомагаючи нареченим дозріти до остаточного рішення назавжди поєднати своє життя та підтримуючи сім’ї, допомагаючи долати труднощі. Крім того, завданням парафії є докласти зусилля для того, щоб такі люди не почувалися відкиненими. «І якщо немає можливості отримати сакраментальне розгрішення у Сповіді, постійний контакт зі священиком, з духовним провідником, є дуже важливим», – зазначив Бенедикт XVI.
 

Проказавши разом з присутніми молитву «Отче наш», Святіший Отець уділив всім своє Апостольське благословення та від’їхав до архиєпископської резиденції в Мілані.
Джерела: Радіо Ватикан

Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар