
Враховуючи великі, засновані на антикатолицьких ідеологіях, катастрофи минулого століття, прийшов час зважитися здійснити «католицький експеримент», підкреслив кардинал, закликаючи католиків до більшої політичної і громадської активності. Ієрарх виступив на симпозіумі в Австрії з проблеми диктатури релятивізму.
Зокрема кардинал Брандмюлер визначив дві сфери, в яких Церква може послужити суспільству сьогодні: «відкриття заново природного морального закону» і «відкритість на трансцендентність» в суспільстві. Нині культура Європи характеризується «неймовірним моральним спустошенням». Мова йде про презирство до життя, безвідповідальні спекуляції, які викликали фінансову кризу, незаконну торгівлю органами, аборти і евтаназію. Європа стоїть сьогодні перед «кінцем гуманності та культури» і «поверненням варварства», такий діагноз поставив кардинал.
Природний моральний закон більше не поважається, - навпаки, в ХХ-му ст. правовий позитивізм зробив всі спроби обмежити закон до мінливих, залежно від часу і ситуації, норм. Говорячи про небезпеку такого явища, кардинал Брандмюлер підкреслив, що єдиний закон позитивізму – «вводить в оману і хаос». Прикладом тому був нацистський режим в Німеччині, де очевидна несправедливість позитивізму була піднесена до рівня закону.
За матеріалами: Католицький Оглядач
Джерело: КРЕДО
Немає коментарів:
Дописати коментар