Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 6 червня 2012 р.

06.06.2012р. Б. / Європа повинна здійснити «католицький експеримент»Якщо Європа хоче майбутнього для себе - вона потребує Католицької Церкви, так вважає кардинал Вальтер Брандмюлер, колишній голова Папської комітету історичних наук. 
 
Враховуючи великі, засновані на антикатолицьких ідеологіях, катастрофи минулого століття, прийшов час зважитися здійснити «католицький експеримент», підкреслив кардинал, закликаючи католиків до більшої політичної і громадської активності. Ієрарх виступив на симпозіумі в Австрії з проблеми диктатури релятивізму. 

Зокрема кардинал Брандмюлер визначив дві сфери, в яких Церква може послужити суспільству сьогодні: «відкриття заново природного морального закону» і «відкритість на трансцендентність» в суспільстві. Нині культура Європи характеризується «неймовірним моральним спустошенням». Мова йде про презирство до життя, безвідповідальні спекуляції, які викликали фінансову кризу, незаконну торгівлю органами, аборти і евтаназію. Європа стоїть сьогодні перед «кінцем гуманності та культури» і «поверненням варварства», такий діагноз поставив кардинал. 

Природний моральний закон більше не поважається, - навпаки, в ХХ-му ст. правовий позитивізм зробив всі спроби обмежити закон до мінливих, залежно від часу і ситуації, норм. Говорячи про небезпеку такого явища, кардинал Брандмюлер підкреслив, що єдиний закон позитивізму – «вводить в оману і хаос». Прикладом тому був нацистський режим в Німеччині, де очевидна несправедливість позитивізму була піднесена до рівня закону. 


За матеріалами: Католицький Оглядач


Джерело:    КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар