Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

неділя, 7 червня 2015 р.

07.06.2015р. Б. / У стінах Дрогобицької семінарії священнослужителі християнських конфесій обговорили умови мирного співжиття

6 червня 2015 р.Б. в актовому залі Дрогобицької Духовної семінарії відбувся круглий стіл на тему «Духовні виміри європейських викликів у гетерогенній Східній Галичині: дискусія з духовними представниками трьох релігійних конфесій Дрогобича (греко-католицької, православної та римо-католицької)». Цей захід проходив в рамках святкування Днів Європи у Дрогобичі. Учасниками дискусії стали о. Томаш Достатній, ОР (Люблін), митр. прот. Мирон Бендик, ректор Дрогобицької духовної семінарії, о. Мирослав Лех, настоятель римо-католицького костела св. Бартоломія у Дрогобичі, протопресвітера Михаїл Бачинський, настоятель храму Св. Андрія Первозванного (УАПЦ) у Дрогобичі, о. Ігор Цмоканич, викладач Дрогобицької семінарії. Модератором виступив о. Олег Кекош, капелан ДДПУ ім. Івана Франка та викладач Дрогобицької семінарії.

В ході круглого стола учасники дискусії вказали на позитивний досвід спілкування представників різних релігій та християнських конфесій (греко-католиків, римо-католиків, православних, євреїв), який спостерігається в м. Дрогобичі від найдавніших часів і до тепер, коли за умов російської агресії дрогобицька громада приймає в собі переселенців зі Сходу та Півдня України, зокрема – кримських татар. Було підкреслено, що для того, щоб мирно співжити, представники різних народів, конфесій і релігій не змушені відмовлятись від своїх переконань, бо правдива віра виключає ворожнечу. Також учасники зустрічі відзначили, що у західноєвропейських країнах спостерігається відхід від традиційних загальнолюдських цінностей та християнських основ європейської культури, що загрожує самому існуванню європейської цивілізації. «Ми забуваємо, що в європейській історії кількасот років тому вже існував своєрідний «Європейський Союз». Pax Romana впав, бо не мав глибоких духовних основ», - сказав о. Ігор Цмоканич. Проте, як зазначив о. Томаш Достатній, незважаючи на всі негативні феномени, які зустрічаються сьогодні в Європейському Союзі, не варто відмовлятися від нього, бо він все-таки виглядає значно привабливішим від того, що пропонує сьогоднішний північний сусід України, який розв’язав проти неї криваву війну.

Нагадаємо, 5-6 червня у Дрогобичі проходять Дні Європи, організовані Генеральним Консульством Республіки Польща у Львові, Дрогобицькою міською радою та Дрогобицьким педагогічним університетом ім. І. Франка. В рамках цієї ініціативи в місті відбувається серія заходів, спрямованих на ознайомлення дрогобичан з європейськими країнами та для культурного взаємообміну. 5 червня 2015 р.Б. учасників цього міжнародного заходу привітав преосвященний владика Ярослав (Приріз), Єпископ Самбірсько-Дрогобицький.

Немає коментарів:

Дописати коментар