Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 12 листопада 2013 р.

12.11.2013р. Б. / Кардинал Шенборн: ХХ століття було століттям мучеників

Schonborn2
Двадцяте століття було «століттям християнських мучеників». У жодному іншому періоді не було стільки мучеників, — сказав кардинал Крістоф Шенборн 9 листопада 2013 р. у Віденському університеті.
 
Архиєпископ Відня відкрив симпозіум, присвячений мученикам Східних Церков і їхньому свідченню віри в комуністичну епоху (1917–1989). Зустріч відбулася під гаслом: «Бути християнином: що це означає сьогодні?» 

Мучеництво християн триває і нині, про що свідчать нещодавні повідомлення про вбивства християн у невеликому сирійському місті Сададі, сказав кардинал Шенборн. Він зазначив, що ХХ століття ознаменувалося хвилею гонінь на християн, починаючи від різанини вірмен в Османській імперії 1915 року. 

Архиєпископ Відня також пригадав 75 річницю "Кришталевої ночі", що припадає на 9 листопада, коли на території так званого Великого Німецького Рейху відбулися погроми єврейського населення і було спалено більше тисячі синагог. Згадав він і мученицьку смерть австрійської монахині, блаженної Реститути Кафки, єдиним «злочином» якої було те, що вона поклала вінок на могилу працівника, вбитого нацистами. 

Сила мучеництва полягає також у силі прощення, сказав кардинал Шенборн, нагадуючи, що «на акти ненависті не можна відповідати з ненавистю». У цьому контексті він також поділився своїм особистим досвідом: під час візиту до Бухареста в резиденції Румунського Патріархату йому показали кімнату, де 1948 року за наказом комуністичної влади зібралися всі 12 румунських греко-католицьких єпископів. Вони повинні були відповісти на одне питання: чи вони перейдуть до Православної Церкви, чи воліють краще піти до в’язниці. Всі одностайно вибрали в’язницю. 

Архиєпископ Відня, який опікується також католиками візантійського обряду, висловив надію на «плідний діалог між Церквами Сходу і Заходу», зміцнення віри християн у Європі та «в неподільну Церкву Ісуса Христа». 

Префект Конгрегації у справах Східних Церков, кардинал Леонардо Сандрі звернув увагу на важливість мучеництва для всієї Церкви. У ХХ столітті Церкви наблизилися до таємниці страждання Ісуса, сказав кардинал Сандрі. Але, додав він, страждання є чимось, що зблизило Церкви на шляху до єдності. Також гість із Ватикану наголосив важливість взаємного прощення. На його думку, католики і православні повинні сильніше усвідомити свої спільні корені. Сьогодні йдеться також про те, щоб за прикладом Папи Франциска, який оголосив 7 вересня ц.р. днем посту і молитви за Сирію, разом поглянути на країни, в яких зростало християнство. 

«Важливість мучеництва я усвідомив більше під час нещодавнього візиту до Казахстану»,  — сказав префект Конгрегації у справах Східних Церков. Він відвідав там музей ГУЛАГу, що документує страждання сотень тисяч людей, депортованих на ці терени у сталінські часи. 

Генеральний секретар Святого Синоду Української Греко-Католицької Церкви єпископ Богдан Дзюрах зачитав лист глави УГКЦ, Блаженнішого  Святослава Шевчука, до учасників симпозіуму. У ньому зазначено, що кожне «автентичне свідчення віри» має екуменічний характер, оскільки існує «екуменізм мучеників». Тисячі свідків віри минулого нагадують відповідальним сьогодні за Церкву, щоб проповідь Євангелія не ставити у залежність від зовнішніх умов, але від волі Христа. Верховний Архиєпископ Києво-Галицький процитував заклик Папи Йоана Павла II з літургії у Львові 27 червня 2001 року: ви не можете втратити пам’ять про мучеників, тому що вони є «знаком надії, що любов сильніша за смерть».

Організатором конференції за участю численних представників Церков Австрії, України, Словаччини, Румунії, Вірменії та Росії був Ординаріат для віруючих візантійського обряду в Австрії, Міжнародний теологічний інституту у Трумені (Австрія), факультет Католицької теології  Університету Відня та Український Католицький Університет у Львові. Конференція завершилася урочистою Вечірнею у візантійському обряді у віденській катедрі св. Стефана.
 
За матеріалами: Католицький Оглядач

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар