Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 3 вересня 2013 р.

03.09.2013р. Б. / Папа: Не вбиваймо ближнього своїм язиком!

папа франциск
Там, де перебуває Бог, там відсутні ненависть, заздрощі, там відсутні балачки, які «вбивають ближніх». Про це говорив Папа Франциск у проповіді під час Меси, яку він очолив у понеділок, 2 вересня у каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти», відновивши після літньої перерви практику ранкових Святих Мес в присутності різних груп.
 
Святіший Отець коментував уривок з Євангелії від святого Луки, в якому розповідається про зустріч Ісуса з земляками під час відвідин Назарету. Назаретяни подивляли Ісуса, але чекали від Нього чогось вражаючого, «хотіли чуда, вистави», щоб увірувати в Нього. А коли Христос докорив їм за їхнє маловір’я, «вони дуже розізлилися. Підвелися і виштовхали Його на гору, щоб скинути вниз, щоб убити Його». 

«Погляньте, – сказав Святіший Отець, – як змінилася ситуація: вони розпочали з гарного, з подиву, а завершили злочином – хотіли вбити Ісуса. Це з причини заздрості і подібних речей… І це не є подія, яка трапилася дві тисячі років тому, бо це щодня трапляється у нашому серці, в наших спільнотах. Коли в спільноті кажуть: «О, який добрий той, що прибув до нас!» Про нього добре відзиваються першого дня, другого вже не так дуже, а третього дня починаються плітки а закінчується все здиранням шкури».

Назаретяни намагалися вбити Ісуса, але, за словами Папи Франциска, ті, хто у спільноті пліткують про ближніх, про співбратів, чинять так само. У цьому контексті він пригадав повчання святого Йоана Богослова, який у своєму першому Посланні перестерігає, що той, «хто в серці ненавидить брата, той є людиновбивцею». «Ми звикли до пустослів’я, до пліток. Скільки-ж то разів наші спільноти, наша родина, стають пеклом, у якому звершується отой злочин вбивання брата чи сестри за допомогою язика!» – відзначив проповідник, наголошуючи, що заздрість, посіяна у людському серці дияволом, спричиняється до руйнування, до нищення сімей та спільнот. 

Святіший Отець підкреслив, що в ці дні багато говоримо про мир, бачимо жертви застосування зброї, але потрібно замислитися і над нашою щоденною зброєю, якою є «язик, обмови, пліткування». Кожна спільнота, родина, натомість, повинна жити з Господом Богом, бути «немов Небом». «Щоб у спільноті, в сім’ї, в країні, у світі був мир, – підсумував він, – ми повинні розпочати від того, щоб перебувати з Богом. А там, де є Господь, там відсутня заздрість, там немає злочинності, ненависті. Є, натомість, братерство. Просімо в Господа цієї ласки: ніколи не вбивати ближнього своїм язиком, і завжди перебувати з Богом, подібно то того, як завжди будемо з Ним у небі», – закликав Папа Франциск. 

За матеріалами: Радіо Ватикан 

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар