Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 23 червня 2011 р.

24.06.2011 / У Києві вручили відзнаки імені блаженного священномученика Омеляна Ковча

свмуч.Омелян
Вчора, 23 червня, у столичному «Українському домі» Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав вручив відзнаки імені священика концтабору Майданек блаженного священномученика Омеляна Ковча. Лауреатів відзнаки визначив комітет із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча.
Відзнаками були нагороджені визначний український поет і перекладач, лауреат премії імені Василя Стуса, член Спілки письменників України Мойсей Фішбейн, керівник Міжнародної лікувально-виробничої майстерні при міжрайонному Радянському психоневрологічному диспансері у Києві Ніна Горностай, яка вже понад 36 років опікується психічно та неврологічно хворими людьми, вишукуючи можливості для їх праці, реабілітації та соціальної адаптації, оскільки на лікувально-виробничу майстерню уже кілька років з держбюджету не виділяється жодної копійки. Також відзнаку отримав Український католицький університет, який успадкував і продовжує наукову діяльність Богословської академії, яку започаткував у 1928-29 роках у Львові Митрополит Андрей (Шептицький). УКУ сьогодні дотримується високих міжнародних стандартів і зосередив свої зусилля на питанні культури відкритості та толерантності, вихованні уш пастирв. Нагороду прийняв ректор УКУ отець Борис Гудзяк. Відзнакою було нагороджено заступника міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі Томаша Семоняка, який у своїй діяльності докладає багато зусиль до розвитку добросусідських відносин між поляками та українцями. Від самого початку був долучений до вирішення справи передачі Народного дому у Перемишлі українській громаді.
свмуч.Омелян
Предстоятель УГКЦ відзначив три важливі риси блаженного священномученика Омеляна Ковча для людей. Омелян Ковч, за його словами, – це була особа повна Духа Святого, який допоміг йому перевершувати «всякі людські межі та обмеження». Він – добрий батько багатодітної родини, ревний священик і душпастир для своїх людей. Священномученик Омелян Ковч був готовий «у будь-яку хвилину віддати життя за свого брата». Блаженніший Святослав наголосив, що Омелян Ковч у осерді «найбільшого зла – у концентраційному таборі – побачив Бога і почувався як у раю, бо він помагав своїм ближнім».
Глава УГКЦ зазначив, що сьогоднішні лауреати є тими людьми, які в своїй місії будують нове майбутнє. «І той дух, який спонукав до дії Омеляна Ковча, спонукає до дії і нас будувати нове майбутнє», − наголосив Блаженніший Святослав.
свмуч.Омелян
Почесним головою комітету є колишній Предстоятель УГКЦ Блаженніший Любомир. Самі захід проходив під патронатом Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.


Довідка
Блаженний священномученик Омелян Ковч – священик, який рятував євреїв під час німецької окупації, а своє ув’язнення в концтаборі вважав місією і щоденно підтримував в’язнів.
свмуч.Омелян
Комітет із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча заснував у 2010 році Відзнаку блаженного священномученика Омеляна Ковча, яка вручається щорічно. Перше нагородження відзнакою відбулося у 2010 році в Луцьку. Відзнаками були удостоєні, зокрема, польський режисер Гжегож Лінковський, ізраїльський науковець, історик і громадський діяч Аарон Вайс, український державний діяч Василь Кощинець, відомий український громадський діяч Євген Сверстюк.
свмуч.Омелян
Відзнака вручається за значний внесок у справі екуменічного діалогу, діалогу культур і народів, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння, соціально-харитативної та благодійної діяльності, за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, героїчні вчинки.

за матеріалами УНІАН

Джерела:
УНІАН

Департамент інформації УГКЦ

Немає коментарів:

Дописати коментар