Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 28 червня 2011 р.

28.06.2011р. Б. / В Одесі влада заборонила католикам процесію на урочистість Божого Тіла

Одеса
26 червня, одеські католики вперше за багато років не змогли пройти традиційною процесією Божого Тіла навколо власного кафедрального собору. Хід з Пресвятими Дарами заборонив Окружний Адміністративний Суд на підставі заяви мерії міста.

Формальним приводом заборони стала турбота влади міста про те, щоб запобігти порушенню громадського порядку на вулицях Одеси.
Справа в тому, що раніше за католиків заяву у міськвиконком подала місцева єпархія УПЦ МП з проханням дозволити православним у той самий час і в тому самому місці (зокрема і навколо католицького кафедрального собору) провести хід «на честь Православ’я» в Одесі.
Єпископ Одесько-Сімферопольської дієцезії Броніслав Бернацький, який зараз перебуває закордоном, обурений рішенням місцевої влади та міського голови, через яке католики не змогли пройти традиційною процесією Божого Тіла навколо кафедрального собору, повідомляє wiara.pl.
«Уже 7 років в урочистість Божого Тіла і Крові Христа ми проводимо цю процесію. Ми ніколи не створювали загрозу для громадського порядку», - сказав єпископ. Ієрарх звертає увагу на тенденцію порушення прав католиків на Півдні України.
У курії Одесько-Сімферопольської дієцезії пригадують, що Одеса – багатонаціональне, багатокультурне та багаторелігійне місто, чого не бере під увагу міська влада.
Отець Віктор Щавінський, прелат, канцлер Одесько-Сімферопольської дієцезії сказав у коментарі CREDO, що все було спрямоване на те, аби католицька процесія не відбулася. Православні чомусь захотіли провести свій хід біля католицького собору, хоча їх храм знаходиться двома кварталами далі, наголосив священик.
«Під час суду православна сторона сказала, що не буде оскаржувати рішення. Хоча можна було знайти якийсь компроміс. А, отже, все говорить про те, що вони не так хотіли провести свою процесію, як зірвати нашу», - прокоментував о. Віктор Щавінський
Єпископ Броніслав закликав владу не зраджувати інтереси мешканців міста, які віддали за неї свої голоси. «Релігія завжди була підставою розвитку культури та освіти, поліпшення морального стану суспільства. Я вимагаю від міської влади ще раз переглянути своє ставлення до католиків і не вести політику порушення наших правд і свобод – вони гарантовані нам Конституцією України», - цитує wiara.pl єпископа Броніслава Бернацького.
За матеріалами CREDO
Джерела:"...Хід з Пресвятими Дарами заборонив Окружний Адміністративний Суд на підставі заяви мерії міста..."
Є одна мудра, українська народна приказка: "Нераз добре й дурня послухати."
Отже вже вкотре, одеські католики не виявили бажання "дурня слухати". А я їх неодноразово застерігав, говоривши священикам і єпископам, що загравання з ворожою до всього українського, проросійською бандитською владою, до добра не приведе... Всі християни знають, що кожна несправедливість, є - зло і беззаконня. А вони, потураючи проросійській владі, допомагали їм русифікувати українців в Одесі. Ба, більше, понижували на честі і гідності тих росіян та зросійщених українців, вважаючи їх дебілами, неспроможними вивчити мову народу серед якого живуть. І цим не тільки примножували несправедливість, але й відштовхували від правдивої Христової Церкви тих, хто хотів би знати і розмовляти українською мовою, яка, через багатство слів і виразів дає можливість глибше пізнати Того, Хто за нас людей, страждав, помер і воскрес...

Катехит парафії Преображення Господнього р.Б. Леонід.

Немає коментарів:

Дописати коментар