Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 8 серпня 2012 р.

08.08.2012р. Б. / Українські волонтери відновлюють занедбаний цвинтар у Польщі

Сорок молодих українців із Польщі, Львівської, Тернопільської, Черкаської та Київської областей України проведуть 7-18 серпня краєзнавчо-дослідницьку мандрівку «Вирій». Протягом цих днів молодь відновлюватиме український цвинтар та проводитиме обміри руїн церкви у польському селі Князі.

Про це повідомила прес-служба фундації громадських ініціатив «Вирій».

У п’ятій з черги мандрівці, організованій «Вирієм», візьмуть участь члени ЛММГО Пластове товариство «Ватага Бурлаків», Національної скаутської організації України «Пласт», ЛОГО «Молода Лемківщина», ОУМ «Спадщина» та студенти кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУ «Львівська Політехніка». Захід відбудеться в рамках міжкрайової пластової зустрічі до 100-річчя Пласту, на запрошення Об’єднання українців Польщі та за сприяння генерального консульства Республіки Польща у Львові.


У селі Князі (історична назва Любача Князі) збереглися два українські цвинтарі та велика мурована церква початку ХІХ ст. З часів Другої світової війни храм стоїть у руїнах. Волонтери проведуть архітектурні обміри церкви та розчистять територію довкола неї. Крім того, за час мандрівки вони планують провести інвентаризацію, розчистку й консервацію кам’яних надгробків двох цвинтарів села. Ці надгробки є зразками зниклої бруснівської школи каменярства. Учасники планують відновити 100 хрестів. Також буде вшановано пам’ять львівського пластуна, уродженця цих країв Адама Вовка, якого 1937 року закатувала радянська влада.


Програма традиційно передбачає цикл екскурсій та лекцій з історії та географії етнічних українських земель. За час мандрівки молодь планує подолати 2 тис. км. Князі – це село, розташоване у нинішньому Люблінському воєводстві (Томашовський повіт). Греко-католицька церква св.Параскеви (на фото) була тут збудована 1806 року. Перед початком Другої світової в тутешній парафії налічувалося 5,5 тис. вірних. Окрім самого села Князі, до парафії належала також Любича Королевська. 1944 року внаслідок воєнних дій купол церкви був повністю знищений. 

Довідка CREDO

Пластовий табір «Вирій» об’єднує людей, яким не байдужа українська спадщина. Хоч він постав на пластових принципах, однак його творять не тільки пластуни. Він має завдання ознайомити учасників з історією українських земель і допомогти їм немовби доторкнутися до минулого. Саме слово «вирій» вживається для окреслення місця, де душа відпочиває після земних трудів. Пластовий «Вирій» не дає спокою, змушує задуматися і заряджає до подальшої праці. 

Завдання фундації:
- Популяризація заходів щодо збереження української історичної та культурної спадщини.
- Збереження пам’яті про українські етнічні землі, що перебувають поза сучасними кордонами України.
- Протидія асимілятивним процесам українського автохтонного населення поза межами сучасних кордонів української держави.
Інтереси:
- історія, культура та географія українських етнічних земель за межами сучасних державних кордонів;
- наукове дослідження, інвентаризація, відновлення та консервація української культурної спадщини;
- контакт з українською молоддю країн, у межах яких споконвічно проживали українці.


За матеріалами: zik.ua, vyriy.org.ua, butryn.blogspot.com


Джерело:   КРЕДО
 
На першому фото: Волонтери "Вирію" встановлюють хрест на могилі під час відновлення українського цвинтаря у с.Жуків (Польща), 2010. Фото УНІАН

Немає коментарів:

Дописати коментар