Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 12 вересня 2011 р.

12.09.2011р. Б. / «Церква завжди була, є і буде захисницею українців», − Блаженніший Святослав на святкуванні 120-ліття української діаспори в Бразилії

У суботу в українському клубі «Полтава», який вже понад 30 років діє при катедральному соборі Святого Івана Хрестителя Куритибської єпархії УГКЦ, відбувся урочистий концерт, присвячений святкуванню 120-ліття української діаспори в Бразилії. У заході взяли участь члени Синоду Єпископів УГКЦ, посол України в Бразилії п. Ігор Грушко, Консул України в Куритибі п. Лариса Мироненко, делегати Патріаршого Собору з різних куточків світу та численні гості.

Перед присутніми виступили художні колективи, які представляли різні церковні парафії та українські громадські організації в Бразилії. Учасники концерту: діти, молодь, особи старшого віку - виконували як класичні церковні твори, так і українські народні пісні й танці.

Виступаючи перед зібраними, Посол України в Бразилії п. Ігор Грушко наголосив на ролі Української Греко-Католицької Церкви в збереженні української мови, традиції і культури серед емігрантів. На його переконання, той факт, що українці Бразилії, будучи впродовж 120 років практично ізольованими від матірної землі, все ж таки зуміли зберегти власну національну ідентичність, є гідним подиву і вартий того, щоб його занесли до Книги рекордів Гіннеса.

Крім того, Посол висловив вдячність і визнання керівництву УГКЦ за діяльність, яку її душпастирі та катехити здійснюють для українців за кордоном. У цьому контексті він пригадав слова Блаженнішого Святослава з його Звернення з нагоди 20-ліття Незалежності України: «Справедлива держава повинна захищати своїх громадян, хоч би де вони були, та дбати про живий зв’язок із тими українцями, які перебувають закордоном. Для всіх нас  – чи тих, хто живе на рідній землі, чи тих, хто перебуває за її межами – батьківщина є одна, і вона повинна бути свобідною, християнською, справедливою і заможною державою, в повному значенні цих слів».

Представник Української держави в Бразилії повідомив, що незабаром має відбутися візит Президента України до Бразилії і що в графіку цих відвідин передбачена зустріч з українською громадою в Куритибі. Присутні підхопили цю новину схвальними оплесками.

Відтак Владика Володимир (Ковбич), Єпарх Куритибський, у своєму привітальному слові закликав присутніх «занести подячні молитви до Господа за Його опіку і благословення над нашим народом, що проживає в Бразилії впродовж останніх 120 років». Він пригадав, що цього року українці всього світу відзначають 20-ліття Незалежності України, а два роки тому УГКЦ відзначала ще одну знаменну подію – 20-ліття виходу з підпілля. «Ці дві важливі події в житті Церкви і народу, − на думку Єпарха Куритибського, − тісно пов’язані між собою. Українська держава постала на хвилі церковно-релігійного відродження. Так само і на поселеннях Українська Греко-Католицька Церква, окрім своєї основної місії, якою є проповідь Євангелія, всіляко допомагає українцям зберігати свою національну самобутність – мову, культуру, традиції».

Після слів Владики Володимира до присутніх звернувся п. Віторіо Сиротюк, голова Українсько-Бразильської центральної репрезентації. Він наголосив на важливій ролі Церкви в захисті прав українців та турботі про їхнє духовне, культурне, а також економічне процвітання. Він висловив побажання, щоб «Церква і надалі продовжувала свою місію серед українців в Бразилії, бо ця місія є дуже корисною і потрібною». Пан Сиротюк заохотив розвивати різні ініціативи, які повинні укріплювати зв'язок українців в Бразилії з рідною українською землею. Як приклад він навів поїздку великого числа українців з Бразилії в Україну та обмін студентами між українськими та бразильськими навчальними закладами.

Наприкінці вечора до присутніх з вітальним словом звернувся Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. Привітавши всіх присутніх, Глава Церкви зокрема висловив особливу вдячність єпископові-емеритові Куритибської єпархії Владиці Єфремові (Кривому), назвавши його «українським патріархом Бразилії». Він зауважив, що 120-ліття української імміграції в Бразилії, по суті, є 120-річчям існування УГКЦ в цій латиноамериканській країні. «Бо практично від самого початку за нашими вірними, які покинули рідну землю, вирушили місіонери – священики, сестри-монахині, які служили цим людям та допомагали їм зберегти віру і традиції своїх батьків. І це не дивно, бо Церква є Матір’ю кожного віруючого і не може не піклуватися про своїх дітей, хоч би де вони були», − відзначив Блаженніший Святослав.

За словами Предстоятеля УГКЦ, цьогорічні святкування, а особливо присутність на них усього Синоду Єпископів УГКЦ, численних представників з єпархій та екзархатів УГКЦ з усього світу, якнайкраще свідчать, що «Мати-Церква не забула про своїх дітей, а піклується про них і любить їх».

На завершення Блаженніший Святослав запевнив присутніх, що «Церква завжди була, є і буде захисницею українців», а всій українській громаді побажав, щоби зберігали «український дух та могли показати всьому світові, що ми є великий християнський народ, свідомий свого духовного багатства і готовий ділитися ним із іншими народами».

Секретаріат Синоду Єпископів УГКЦ
Джерело: www.ugcc.org.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар