Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 8 вересня 2011 р.

08.09.2011р. Б. / «Які цінності вкладаємо в наших дітей сьогодні, – те пожнемо в нашій країні завтра», – директор київського Карітасу

Четвертий рік поспіль працівники та волонтери проекту по роботі  із кризовою молоддю і дітьми  Карітасу Київ проводять літні наметові табори для малозабезпечених дітей. Місцем відпочинку традиційно є Київське водосховище.


Цьогоріч літній дитячий табір відбувся завдяки проведенню щорічної благодійної акції «Різдвяна свічка», акції фандрайзингу спільно з торговою мережею МЕТРО і сприяння Крафт Фудз Україна.

Літні табори Карітасу спрямовані на дітей і підлітків з уразливих родин, малозабезпечених, дітей-сиріт і дітей трудових мігрантів. Ціллю проведення таких заходів, що впродовж всього літа відбуваються у різних куточках України, є здоровий відпочинок дітей, прищеплення звички активного дозвілля, розвитку навичок самоорганізації в побуті, різноманітні творчі заняття та живе спілкування, згуртування.

Місією своєї роботи працівники і волонтери Карітасу бачать не лише надання соціальної і матеріальної допомоги потребуючим людям, а й психологічну підтримку, формування цілісного християнського світогляду у дітей. Координаторами роботи із дітьми є кваліфіковані психологи, педагоги, соціальні працівники, також велика кількість обдарованих та ініціативних волонтерів.

Учасниками цьогорічного літнього табору на Київському морі стали декілька десятків дітей, якими опікується Карітас Київ. Найменші учасники - трирічні малюки, а найстаршими стали волонтери, в тому числі, подружжя з числа колишніх безпритульних дітей. Колись ця пара була центром опіки працівників Карітасу, а тепер й самі долучаються до життєдіяльності фонду, його проектів.

Програма першого цьогорічного табору київського Карітасу, що завершився 22 липня, поєднала як прибирання території, розкладання наметового табору, господарські заняття, так і виховні заходи, спортивні ігри та купання, спілкування і безліч конкурсів.

А з 22 по 29 серпня відбувався  ще один літній табір у Карпатах для групи малозабезпечених дітей віком 8-16 років. Відпочинок відбувався на спеціально обладнаній базі поблизу м. Яремче на Івано-Франківщині.

Окрім звичного відпочинку і оздоровлення, ініціатори заходу приготували програму, що має простими й ефективними способами відкрити і зацікавити дітей до теми волонтерства, різних форм суспільного служіння.  Більше того, - планується одразу практичне завдання, що полягає у проведенні благодійної акції.

«Якщо ми не закладаємо в наших дітей нині цінності добра, служіння оточуючим, ініціативності і лідерства, – чого слід чекати від них, коли вони стануть дорослими і почнуть самостійне життя? Боюсь, що саме «я» стане центром їх життя. Не такого майбутнього Карітас бажає своїй країні!», – стверджує о. Роман Сиротич, директор Карітасу Київ.

Літнім таборам Карітасу передували ґрунтовна і приємна водночас підготовка - протягом кількох місяців щосереди карітасівські працівники і волонтери влаштовували для дітей і молоді із кризових категорій туристичні майстер-класи, що фактично є одноденними таборами.  Програма таких заходів насичена пізнавальними заняттями та активностями, змістовним і яскравим дозвіллям - рухливі ігри, завдання на розвиток спостережливості, інтелектуальні ігри, купання і прийом сонячних ванн, переправи через річку, походи в ліс, розкладання намету, краєзнавчі заняття і екологічні бесіди, прибирання території тощо.

«Маємо в планах урізноманітнити і збільшити кількість таких щотижневих активностей на природі. Як форма організації оздоровлення та змістовного дозвілля ці походи, можливо, навіть і цікавіші за наші табори на Київському морі.

Хочемо також долучити до туристичних майстер-класів батьків і опікунів наших дітей, молоді. Це дозволить оптимізувати роботу по соціалізації і вихованню дітей, згуртує сімї, покращить психологічний зв'язок і взаємопорозуміння між поколіннями», - розповідає Славко Федчев, в.о керівника напрямку роботи з дітьми в київському Карітасі.

Джерело: www.caritas-ua.org

Немає коментарів:

Дописати коментар