Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 17 березня 2017 р.

17.03.2017р. Б. / «Люди відчувають, що в сектах бракує Євхаристії, тому й повертаються в лоно Церкви», - о. Степан Попадюк з Добропілля

Нещодавно в Добропіллі, що на Донеччині,  відбулося освячення каплиці Святої Анни. Парафія заснована в листопаді 2016 року і її адміністратором є о. Степан Попадюк. Каплицю звели на кошти, виділені Патріархом Блаженнішим Святославом, а земельну ділянку під будівництво було придбано на кошти Місійного фонду УГКЦ.

Нам вдалося поспілкуватися із адміністратором парафії після освячення. Священик розповів про дану парафію та виклики, які постали перед нею.

-         Отче, цікаво, що кошти на зведення цієї каплиці виділені самим Главою Церкви…

-         Кошти були виділені в рамках проекту Блаженнішого Святослава, з його волі. За цим проектом на Донеччині повинні бути зведені п’ять каплиць. Одна із цих каплиць постала в Добропіллі, інша вже є в Краматорську у військовій частині, ще інша будується у військовому шпиталі Покровська, а ще одна незабаром постане в Слов’яногірську, ще одна буде в перспективі. Ділянку під забудову придбали на кошти Місійного фонду УГКЦ.

-         Чи дана каплиця привернула увагу місцевих жителів до УГКЦ? Чи є ще інші храми в місті?

-         Є храми УПЦ МП, УПЦ КП, є також протестантські громади, а ще є секти.Загалом люди знають про греко-католиків. Навіть було й таке: зайшла в каплицю жінка і запитала чи тут відкривають греко-католицький храм. Вона розповіла, що багато разів бувала в Трускавці на відпочинку, де й мала нагоду відвідувати наші храми і їй вони припали більше до душі. «Я буду до вас ходити»,  - так вона мені сказала. Варто зазначити, що разом зі священиками на освяченні було близько 60 осіб. У перспективі плануємо будувати тут храм.

-         А ви десь поруч мешкаєте?

-         Ні. Я доїжджаю. Крім цього, я душпастирюю ще в Новодонецьку, Новостепанівці.

-         Ви сказали, що в даному регіоні діють й сектантські рухи.

-          Люди йдуть туди, бо секти  несуть щось нове. І тут, я вважаю, є й наша проблема, бо людина часто не відчуває себе особистістю в храмі. А в сектах людей питають про їхні проблеми. Однак, далі секти маніпулюють людською особою. Тому це для нас виклик.

-         Чи мали ви досвід спілкування з людьми, які, скажімо, вийшли із секти?

-         В даному регіоні досить активною є секта Свідків Єгови і Церква «Відродження» Мунтяна. І ми поки-що ми не вміємо добре реагувати на ці виклики. Якось одна жінка зайшла до храму в Новодонецьку з проханням допомогти їй адаптуватися після виходу із секти. Я, звичайно, провів духовну бесіду із нею. Однак, в цієї жінки ще є переконання, нав’язані їй сектою. Зокрема те, що не можна поклонятися іконам. Для неї це поки-що перешкода. Однак, вона бачить відкритість Церкви і священика їй допомогти. Бо вона може навернутися і не буде за це засуджена. Часто люди відчувають, що  в сектах бракує Євхаристії, тому й повертаються в лоно Церкви.

Руслана Ткаченко

Немає коментарів:

Дописати коментар