Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 6 березня 2017 р.

06.03.2017р. Б. / У Києві відбулася презентація фільму про Патріарха Йосифа Сліпого «Справа «Рифи»

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 4 березня 2017 року в Києві взяв участь у презентації документальної кінострічки «Справа «Рифи» про Патріарха Йосифа Сліпого, яка демонструвалася у кінотеатрі «Жовтень».

У презентації також узяли участь вірні УГКЦ, духовенство, громадські та культурні діячі та політики.

Після демонстрації фільму Глава Церкви ділячись враженнями, відзначив, «як жорна історії, страшні катаклізми, світові війни, політичні системи, які змагаються між собою, мелють невинну людину».

«Ми можемо себе запитати, – сказав Предстоятель, – той, хто попав у такі жорна історії, може лишитися собою? Чи можуть вони невмолимо змолоти того, по кому пройдуться? Думаю, що постать Великого українця, ісповідника віри – Патріарха Йосифа дає нам на це дивне питання відповідь. Можна. Можна лишитися собою».

За його словами, у фільмі ми побачили страдницький шлях Патріарха Йосипа на тлі світових подій. «Тих жорен, які його мололи, того світу, який його ловив, але, як сказав би наш славний Сковорода, не впіймав. Людину, яка лишилася собою, тому що не думала про себе. Коли його катували, він думав, а що роблять з моїми вірними, коли його звільняли, він думав, а чи звільнять мою Церкву. Коли його прославляли, він думав про тих, кого зневажають. А коли хотіли його бачити великим, він хотів бачити свій народ» – зазначив Блаженніший Святослав.

Цього року наша Церква відзначає 125 річницю з дня народження цього непересічного мужа. «Але чомусь саме тепер, – висловив припущення Глава УГКЦ, – Господь Бог звертає нашу увагу на нього у цьому році. У році, який пророкується нам дуже непростим. Нас українців, віруючих людей, нашу незалежну державу знову мелють жорна історії, змагаються нові політики, торгують дипломати…»

Глава Церкви вважає, що для нас сьогодні постать Патріарха Йосифа є світлом Божим. «Ми бачили цей дивний тріумвірат протилежностей: Кеннеді, Хрущов, Папа Іван ХХІІІ і перед ними в'язень Христа. Усі вони відходять, а він продовжує світити і діяти. Він є для нас сьогодні світлом віри і надії. Те, що в собі несе Патріарх Йосиф нам сьогодні, дає відповіді на наші з вами пошуки і питання», – наголосив Блаженніший Святослав.

Предстоятель подякував усім, хто працював над стрічкою «Справа «Рифи».

Фільм «Справа «Рифи» охоплює період з 1939 по 1963 роки та розкриває невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого. Особливу увагу приділено історичним подіям та визначним особистостям того періоду і їхнього впливу на долю Патріарха Йосифа Сліпого. Героями фільму стали: папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов.

Назву стрічки взято з агентурної справи «Рифи», яка зберігається в архіві СБУ України. У 33 томах справи докладно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української Греко-Католицької Церкви та її Глави Йосифа Сліпого. Ці документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою до фільму. До стрічки ввійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків з України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах. Автор фільму свідомо уникає пафосу, штампів та особистих оцінок, надавши можливість говорити про подвиг, ісповідництво та незламність Патріарха Йосифа Сліпого документам та очевидцям подій.

Робота над фільмом розпочалася в 2015 році, зйомки проходили в Україні, Італії та Сполучених Штатах Америки.

Додаток:
Інформація про фільм:
Назва: «Справа «Рифи»
Хронометраж: 105 хв
Рік: 2017
Режисер: Олена Мошинська
Продюсер: Павло Казанцев
Виробництво: «Sсreen Media Ukraine» та «Живе production»

Немає коментарів:

Дописати коментар