Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 18 червня 2016 р.

18.06.2016р. Б. / Держсекретар Ватикану: «Патріарший собор - символом важкої та героїчної історії УГКЦ»

Цей собор - центр єдності усієї Української Греко-Католицької Церкви, як на Батьківщині, так й в діаспорі. Ця споруда є символом важкої та героїчної історії вашої Церкви, яка повнотою занурилась у скарби східної християнської традиції та водночас є у повному сопричасті з Єпископом Рима, а отже — частиною того католицизму, яке, окрім того, що є рисою Церкви, становить також конкретну реальність. Саме завдяки цьому вона є знаком збіжності у різноманітті, яке знаходить у служінні наступника апостола Петра видимий центр єдності та постійне утвердження у вірі.

Сказав Кардинал П’єтро Паролін, Державний секретар Ватикану, 17 червня в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ в Києві.

З Держсекретарем Ватикану у соборі перебували Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський Нунцій в Україні, Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав, Архиєпископ Мечислав  Мокшицький, Митрополит Львівський РКЦ, владики Синоду Єпископів УГКЦ, духовенство та родини вимушено переселених осіб.

«Тут зібралися ті, які страждали і продовжують страждати через нелюдське насильство на Сході вашої країни. Їм я повторюю, що Папа послав мене сюди насамперед до них, аби засвідчити близькість свою та всієї Католицької Церкви, а також запевнити у молитві й постійній праці, щоб мир повернувся в Україну та, щоб Держава могла далі крокувати до прогресу, у свободі, справедливості, рівності та порядності», - звернувся він до переселенців.

Глава Церкви привітав від імені УГКЦ представника Ватикану в соборі: «Цей собор - серце нашої Церкви, яке розміщене на берегах древнього Дніпра, який є хрещальною купіллю, в якій народилася цивілізація християн Сходу Європи. Тут ми знаходимо своє коріння, як спадкоємці хрещення святого рівноапостольного князя Володимира Великого. Це коріння єднає усіх дітей Київської Церкви, як  православних, так й греко-католиків». Блаженніший Святослав також додав, що цей храм став батьківським домом для потребуючих: «Тут знаходили свій нічліг, харчувалися й отримували медичну допомогу мітингувальники Революції гідності. А зараз цей собор є центром служіння потребуючим людям в Україні».

Священик Роман Сиротич, Директор БФ «Карітас-Київ», познайомив кардинала із родинами переселенців. А Держсекретар Ватикану кожному із них потиснув руку і поблагословив.

Немає коментарів:

Дописати коментар