Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 13 серпня 2013 р.

13.08.2013р. Б. / Міфи і правда про іспанську інквізицію

інквізиція
Документальний фільм BBC спростовує чорні міфи про іспанську інквізицію.
 
Іспанська інквізиція зараз, навіть серед католиків, сприймається так, ніби їй належать найстрашніші злочини церковної історії. Документальний фільм британського телебачення BBC, який вийшов кілька років тому, встановив історичні факти, розвінчав перебільшення і брехню, широко поширений сьогодні як «чорна легенда». 

Блогер Джон Соренсен зібрав основні моменти 45-хвилинного документального фільму :
- «Чорна легенда» почалася в 16 столітті, як антиіспанська пропаганда. Вона завдячувала своїм успіхом одночасній появі друкованої преси. Інквізиція була головною темою легенди. 

- Інквізитори не були фанатичними священиками, як їх часто зображують. Насправді, багато з них взагалі не були священиками, а юристами, які пройшли навчання в іспанських юридичних школах. 

- В іспанській інквізиції тортури використовувалися рідко. Суди інших європейських країн застосовували тортури частіше, ніж іспанська інквізиція. 

- Документи спростовують історію про жорстокі тортури і жахливі умови в'язниці. Інквізиція мала найкращу в'язницю в Іспанії. 

- Ув'язнені світської правової системи спеціально викрикували богохульства, щоб бути переданими до в'язниці інквізиції, і, таким чином, щоб уникнути зловживань у світських в'язницях. 

- Переслідування відьом було явищем, яке тоді охоплювало всю Європу. Світські суди в цьому питанні не виявляли милості. Багато обвинувачених закінчили життя на багатті. Інквізиція, однак, не звинувачувала в чаклунстві. Ніхто не міг бути засуджений або спалений інквізицією за чаклунство. 

- У сільській місцевості, інквізиція практично була безсила. 

- Протягом 16-го століття іспанською інквізицією було страчено близько 50 осіб. Натомість «Чорна легенда» стверджує, ніби були сотні тисяч страт. 

- У всій Європі  інквізицією були страчені, протягом 350 років свого існування, від 3 000 до 5 000 осіб. Максимум чотирнадцять осіб на рік по всьому континенту.
 
За матеріалами: Католицький Оглядач

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар