Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 19 лютого 2014 р.

19.02.2014р. Б. / Диявол прийшов на Майдан

Майдан 18.02.14
Пекло вдерлося на український Майдан, і ми саме зараз бачимо диявольський танок над Києвом.
 
Повертаючись учора увечері додому, я слухав уривки книжки К. С. Льюїса «Просто християнство». В одному з розділів Льюїс описує «великий гріх». Це порок, ґандж, пише Льюїс, «від якого не вільна жодна людина на світі; який у кожному збуджує огиду, однак окрім християн ніхто не усвідомлює, що сам перебуває у його моці». Це, каже Льюїс, найгірший гріх з усіх. Походить він із самого пекла і перебуває в повній суперечності з Богом. Це пиха. Гординя. Через неї сатана став тим, ким він є. Через неї люди готові робити іншим найбільші мерзоти. 

Пиха не задовольниться, доки на світі буде хтось, у кого є більше: більше грошей, слави, влади тощо. «Пиха не знаходить приємності у посіданні чогось, а тільки у посіданні більше, ніж у когось іншого. Ми кажемо, що люди пишаються багатством, розумом чи зовнішністю, але це не так. Вони пишаються тим, що вони багатші, розумніші або краще виглядають за інших», — пише Льюїс. І трохи далі гірко стверджує: «Гріх пихи, однак, зовсім не приходить за посередництвом нашої звірячої натури. Він приходить просто з пекла. Він суто духовний — а отже, набагато тонший і більш убивчий». 

Саме так сприйнята пиха є у моїх відчуттях причиною пролиття крові на Майдані. Непоміркованість олігархів-керівників у прагненні утримати владу, багатство, нехіть до будь-яких поступок, до помічання найбільш елементарних потреб іншої людини, — принесли смерть і нищення. Пекло вдерлося на український Майдан. 

Однак я вірю, що це, попри все, перехідна ситуація. У ранковому перегляді преси на хвилі радіо еМ отець Артур Стопка розповідав, що вночі він дивився онлайн-трансляцію з Майдану. Він бачив, що люди там постійно моляться. Я вірю, що ця молитва дозволить переламати це наростання сил зла. Що ще залишається перед лицем браку конкретної ситуації з боку міжнародної спільноти? 

Проте ми маємо бути не тільки пасивними спостерігачами трагічних подій. Я певен, що варто в ці важкі дні підтримати українців молитвою за заступництвом Архангела Михаїла, аби Бог допоміг упоратися з тьмою, яка цього разу пробує підвести голову на Майдані.
 
Ян Джимала, Gość Niedzielny

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів:

Дописати коментар