Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 13 березня 2014 р.

13.03.2014р. Б. / Заява єпископа Броніслава Бернацького щодо ситуації в Криму

Не є звичною справою, щоб Католицька Церква висловлювалась з приводу політичної ситуації в країні, але будучи громадянином України і єпископом дієцезії, до складу якої входить Крим, не можу залишатися байдужим до російського вторгнення в нашу країну. Крим був місцем, де люди багатьох різних національностей жили в мирі та гармонії. А зараз він став місцем народної ненависті і конфліктів.

Початок 2014 року дав нам надію, що вдасться змінити ситуацію в Україні. Те, що було для нас джерелом надії стало приводом злості  Путіна. Український народ показав цілому світу своє прагнення будувати нове, більш справедливе суспільство. Але Росія Путіна з різних причин не може цього дозволити. Більш того, одразу після закінчення Олімпіади в Сочі, почалася нова ера в нашій історії. На територію  України без жодних причин були введені російські війська. В той же час, російсько-український кордон перетнуло багато громадян Росії, які намагаються дестабілізувати ситуацію також в інших куточках держави. Що раз голосніше чути про те, що Крим має бути відокремлений від України і приєднаний до Російської федерації.

За кілька днів нас чекає «референдум», який має довести восьмидесятивідсоткову підтримку цієї ідеї. Здається, що відрив Криму є тільки початком. Далі прийде черга сходу і півдня України, а може навіть цілої країни. Це є частина ширшої політики Путіна, яка відома з воєн у 1992 році в Придністров’ї і у 2008році проти Грузії. І знову це діє! Російська армія в Криму, а Європейський Союз і США – «глибоко  занепокоєні» і «застерігають» Путіна. Світ говорить, критикує Росію і робить те, чого очікує Путін – конкретно нічого. Ця нестача реакції є небезпечно подібна до історії 1933-1939 років, коли відсутність реакції призвела до початку ІІ Світової війни.

Спостерігаючи за розвитком подій бачу, що немає жодної надії на те, що Росія зупиниться, і разом з моїми земляками бачу, що коли міжнародні сили не допомагають Україні, нашою єдиною надією є Бог. Багаторазово в цей час закликав вірних до молитви. Хочу ще раз закликати людей доброї волі з цілого світу, щоб молилися про мир в Україні. Молімося разом, щоб Боже Милосердя  зупинило  війну, на порозі якої стоїмо. Єднаймося в молитві, і просімо Бога, щоб був нашим миром.

Як єпископ Одесько-Сімферопольської дієцезії  закликаю уряди всіх світових держав, щоб зробили все можливе, щоб стримати Росію, поки не пізно для нас і цілого світу.

Броніслав Бернацький, Одесько-Сімферопольський єпископ
Одеса, 12 березня 2014 року

Джерела: www.catholic-media.org

Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар