Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 5 лютого 2013 р.

05.02.2013р. Б. / Дії УГКЦ скеровані на осягнення єдності Церков Володимирового Хрещення


Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), відповідаючи на лист від священноначалія Української Православної Церкви Київського Патріархату, підтвердив, що УГКЦ визнає дійсність таїнства Хрещення, яке уділене в цій релігійній спільноті, оскільки навчання Католицької Церкви визначає: «Якщо Хрещення уділене в ім’я Пресвятої Трійці й при цьому використана природна вода, − воно є дійсним».
 
Про це в сказав митрофорний протоієрей Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх церковних зв’язків в Україні. 

Він зазначив, що, згідно із вченням Католицької Церкви, незалежно від того, хто здійснює таїнство Хрещення, − людина, яка сама є невіруюча, чи юдей, чи мусульманин, чи інша особа, котра належить до тієї чи іншої християнської конфесії, − воно є дійсним. Важливо тільки, щоб ця особа здійснювала його в ім’я Пресвятої Трійці з використанням природної води. «Щодо інших таїнств Патріарх УГКЦ не висловлювався», − пояснив о. Петрів. 

«Беручи за основу вищезгадане листування, нашу Церкву практично звинувачують в офіційному спілкуванні з УПЦ КП. Та, на жаль, Українська Греко-Католицька Церква не має офіційного спілкування ні з Українською Православною Церквою Київського Патріархату, ані з Московською Православною Церквою в Україні. Усе спілкування відбувається на рівні Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та інших міжконфесійних об’єднань, які діють на засадах громадських організацій, чи у формі принагідного листування», − пояснив керівник Департаменту зовнішніх церковних зв’язків в Україні.

При цьому о.Олекса зазначив, що УГКЦ завжди, всюди й у всіх випадках поважає канони Православних Церков. «Нам прикро, що Православна Церква в Україні розділена. І всі наші дії скеровані на осягнення єдності всередині Православних Церков в Україні зокрема та Церков Володимирового Хрещення загалом. Ми прагнемо єдності, а не розділення, батьком якого є «той, хто розділяє», тобто диявол», − зазначив митрофорний протоієрей Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх церковних зв’язків УГКЦ в Україні. 

За матеріалами: Департамент інформації УГКЦ 

Джерело:    КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар