Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 10 грудня 2016 р.

10.12.2016р. Б. / Десять тез військового капелана про те, що означає «бути поруч» (+VIDEO)

Голова Центру військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ, настоятель Гарнізонного храму св. апп. Петра і Павла о. Степан Сус в програмі «Відкрита Церква. Діалоги», розповів, що означає для капелана «бути поруч» із військовими.

Перебуваючи серед військових капелани уприсутнюють Церкву серед них.
  • Бути поруч - дуже відповідально... Ми не вибираємо тих, з ким бути поруч. Ми стараємося  йти до всіх військових - віруючих, атеїстів.
  • Перше враження воїнів, до яких приходить капелан, – агресія до нього. Бо душпастир нібито має навертати, заставляти молитися...Однак, саме служіння присутністю є більшим за розмову. Сам Папа Франциска, казав, що інколи, аби когось навернути, потрібно менше говорити слів, а більше щось робити. По наших вчинках, люди, які нас не сприймають, починають розуміти нас. Це навертає їх.
  • Коли військові бачать, що ти з ним йдеш 73 км, стрибаєш із парашуту, сидиш в окопах, проходиш різні вишколи, просто є з ними, живеш їх життям, тоді вони розуміють, що ти є поруч не просто так. Коли в них виникає гостра потреба, то навіть атеїсти, приходять до священика, бо бачать що поруч них, крім нього, можливо нікого немає.
  • Аби відчути тягар, які військові несуть, я вдягав берци, форму, бушлат і йшов з десантниками марш-кидок 73 км. Коли ми прийшли на місце дислокації, під час шикування, мені вручили тільняшку і берет. Пізніше, це дало мені можливість говорити до тих десантників. Навіть, коли я до них говорив і хтось шумів, то йому казали: «Ти повинен його поважати, бо він пройшов із нами 73 км».
  • Капеланство – особливе покликання священика в певних обставинах в певному середовищі. Церква повинна відповідати на ті потреби, які виникають у її вірних, коли вони потрапляють в особливі ситуації життя. Усі види капеленства пов’язані із екстремальними обставинами життя людей, коли вони потребують священика, який би зрозумів цю специфіку.
  • Кожну людину, яка стоїть на цвинтарі над могилою свого сина чи чоловіка, потрібно забрати до нормального життя і допомогти їй далі жити.
  • В Україні існує п’ять видів сімей військовослужбовців: ті, які втратили когось на війні; ті, в кого хтось пропав безвісти; ті, що мають психічні проблеми, поранені і потребують реабілітації; ті, хто втратили руку чи ногу; ті, які проходять реабілітацію. Ми, як Церква, стараємося бути поруч всіх, аби вони відчували, що вони не самі у своїх випробуваннях.
  • Війна - це завжди рани, трагедії, загибель близьких. Ненависть – нас внутрішньо перемагає у війні, з’їдає і нищить. Ті, хто переміг у війні, але плекає ненависть у глибині свого серця, часто почуває себе переможеним кимось.
  • Якщо хочемо, аби припинилася війна, повинні виштовхувати ненасить зі свого серця, бо вона з’їдає… Вона продовжує війну в глибині серця.
Руслана ТкаченкоНемає коментарів:

Дописати коментар