Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 23 травня 2016 р.

23.05.2016р. Б. / Глава УГКЦ на Аскольдовій могилі: «Будьмо продовжувачами діла святого Миколая»

Коли ми бачимо потребуючу людину, яка не має нікого, відчуваємо у своєму серці наче поштовх наблизитися до неї. У той момент Христос стає живоприсутній у нашому тілі, у нашому житті. Ми стаємо тою людиною, про яку чуємо у Христовому Євангелії. Божа любов, Боже милосердя наче воплочується у нас з вами, і ми стаємо тими, хто вміє принести Божу любов тим людям, яким сьогодні часом її так бракує.

Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Неділю розслабленого на Аскольдовій могилі у храмовий празник церкви Святого Миколая Чудотворця.

Предстоятель зауважив, що кожної неділі, яку ми переживаємо від Воскресіння до Вознесіння, ми начебто запрошені щораз то глибше увійти у ту нову дійсність, в яку запрошує нас Воскреслий Христос. Євангельські читання, які Христова Церква дає нам для духовної поживи, начебто відкривають нам двері, аби ми й сьогодні були свідками Христового Воскресіння, аби те, що сталося у Христі торкнуло нас особисто і сьогодні. У цю неділю ми чуємо про оздоровлення розслабленого чоловіка...

У цей день Христова Церква святкує перенесення мощей святого отця Миколая з міста Мир Лікійських у місто Барі, яке знаходиться у сьогоднішній Італії. «Це свято, – каже Блаженніший Святослав, – звертає нашу духовну увагу не так на час земного життя Миколая, як відкриває наші духовні очі на сучасну присутність у житті Христової Церкви. Дуже часто в наших молитвах ми просимо небесного помічника про цю Божу людину, яка б поспішила до нас, коли ми є покинуті, самотні, і не маємо нікого, хто б нам допоміг. Святий Миколай у своєму земному житті, а особливо тепер у своєму небесному прославленому бутті, є тим скоропослушником. Тому він так почитається сьогодні. Миколай був і є знаний тим, що коли він бачить потребуючу людину, то спішить їй на зустріч. Він наче відчував і сьогодні це здійснює, що Христос хоче воплотитися в того, хто готовий чинити діла милосердя».

«Скільки навколо нас є самотніх і покинутих людей, які, можливо, день і ніч взивають: Господи, не маю людини, яка б мені допомогла. Будьмо продовжувачами діла святого Миколая. Тими людьми, в яких воплочується Божа любов і подає руку Божої помочі тому, хто її потребує», – закликав Глава УГКЦ.

Парафія святого Миколая святкує свій храмовий празник. Це особливий день у житті цієї громади. Але цього року ми святкуємо також дві ювілейні дати, які пов’язані з цим храмом.

Як розповів Блаженніший Святослав, найперше – цей храм є відомий на весь християнський світ як храм Миколая теплого на Аскольдовій могилі. Саме цього року минає 1150 років Хрещення князя Аскольда. 866 року він прийняв це таїнство і був одним з передвісників приходу світла Христового Євангелія на ці святі гори.

«Є ще інший ювілей, за який я хочу подякувати Господу Богу і всім добрим людям. 20 років тому перший єпископ після довгого вигнання повернувся до Києва – Блаженніший Любомир ще тоді як екзарх Києво-Вишгородський був тут у цьому храмі введений на престіл Київського єпископа. Саме тут відбулася його інтронізація, бо не було іншого храму нашої Церкви у Києві. Сьогодні можемо дякувати святому Миколаєві за 20 років різних діл, які він чинив і чинить для наших людей і для нашої Церкви. Бо сьогодні з протилежного боку Дніпра до нас уже всміхається наш Патріарший собор Воскресіння Христового...» – розповів архиєрей.

«Нехай Господь Бог буде благословенний за ті всі діла, які Він чинить нам як той, хто став людиною, помер і воскрес для нашого спасіння, для нашого оздоровлення, щоб ми ніколи не почувалися покинутими, аби завжди були певні, що Божа рука є до нас протягнута, а ми лише повинні її прийняти, встати, взяти всі ті негаразди і йти далі, навіть, коли всі кажуть нам: зупинися», – побажав духовний лідер греко-католиків.

Немає коментарів:

Дописати коментар