Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 4 лютого 2016 р.

04.02.2016р. Б. / Папа: Бог не бажає нашого засуду, але – нашого спасіння

Бог має батьківське серце, яке виходить за межі нашого обмеженого розуміння справедливості, щоби відкривати нам безмежні горизонти Свого милосердя. На це звернув увагу Папа Франциск, ділячись думками про милосердя і справедливість під час загальної аудієнції у середу, 3 лютого 2016 року.

«Святе Письмо представляє нам Бога, як безмежне милосердя, але також як досконалу справедливість. Як поєднати ці дві речі? Як дійсність милосердя поєднується з вимогами справедливості? Може здаватися, шо це дві дійсності, які суперечать одна одній, але, насправді, це не так, тому що саме Боже милосердя веде до сповнення справжньої справедливості», – розпочав своє повчання Святіший Отець.

Але ж про яку справедливість йдеться? У сфері законності бачимо, що скривджений звертається до суду, щоб «відновити справедливість», щоб покарати винного, віддати кожному те, що йому належить. «Але цей шлях ще не веде до справжньої справедливості, – зауважив Наступник святого Петра, – адже, у дійсності, не перемагає зло, а лише його стримує. І лише відповідаючи на нього добром, можна по-справжньому перемогти зло».

У Біблії також бачимо «інший спосіб звершення справедливості». Це коли жертва звертається до кривдника, заохочуючи його до навернення, апелюючи до його сумління. Таким чином, визнавши свою помилку, «він може відкритися на прощення, яке скривджена сторона йому пропонує». Саме таким, за словами Папи, є спосіб «полагодження суперечок в родині, у взаєминах між чоловіком і дружиною чи між батьками й дітьми».

«Без сумніву, – вів далі Єпископ Риму, – це нелегкий шлях. Він вимагає, аби той, хто зазнав кривду, був готовий простити і прагнув спасіння і добра того, хто його скривдив. Але лише тоді тріумфуватиме справедливість, адже коли винуватець усвідомить скоєне зло і перестане його чинити, то зло пропаде, а несправедливий стане праведним, бо отримав прощення і допомогу, щоб віднайти дорогу добра».

Саме так, за словами Святішого Отця, чинить Бог з нами грішниками. Він безустанно пропонує нам Своє прощення і допомагає його прийняти, усвідомити зло, щоб від нього звільнитися. «Тому що Бог не бажає нашого засуду, але – нашого спасіння», – наголосив Глава Католицької Церкви, підкреслюючи, що Бог є Богом милосердя і прагне спасіння кожного, «проблема лише в тому, щоби впустити Його до свого серця».

Папа зауважив, що всі слова пророків є закликом до навернення та пригадкою про те, що Бог не має уподобання у смерті лиходія, але прагне радше того, щоби він змінив свою поведінку і жив. «Таким є серце Бога, серце Батька, Який любить і прагне, щоб Його діти жили в добрі та справедливості, і як наслідок – в повноті та щасті. Серце Батька, Який виходить за межі нашого обмеженого поняття справедливості, щоби відкривати нас на безмежні горизонти Своєї справедливості», – наголосив Наступник святого Петра.

Саме таке батьківське серце, як зауважив Святіший Отець, ми шукаємо, коли йдемо до сповіді, а тому «бути сповідниками – це величезна відповідальність», бо священик, який сидить у сповідальниці, представляє Небесного Отця, «Який чинить справедливість Своїм милосердям».

Немає коментарів:

Дописати коментар