Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

неділя, 11 листопада 2018 р.

11.11.2018р. Б. / «Цей фільм створить колосальне враження в Україні, яка зараз переживає час, коли людям деколи опускаються руки», - Глава УГКЦ у Чикаго (+VIDEO)

У п’ятницю, 9 листопада 2018 року, у Чикаго, у культурному осередку Святих Володимира і Ольги, відбувся допрем’єрний показ нового фільму «Блаженніший» про патріарха Йосифа Сліпого. Фільм розповідає про період життя патріарха від його звільнення з сибірської неволі у 1963 році і до смерті в 1984 році.

Першими глядачами фільму, останні кадри якого були змонтовані 7 листопада вночі, стали душпастирі, парафіяльна рада, святочний комітет та всі охочі, а також Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та владика Венедикт (Алексійчук), Правлячий єпископ Чиказької єпархії УГКЦ. Після презентації провели відкриття ювілейної виставки з нагоди 50-ліття парафії Святих Володимира і Ольги.

«Ми маємо перед собою особливий твір кінематографічного мистецтва. Хоча фільм не був коротким, але ми всі дивилися його з великим захопленням. Я вважаю, що цей фільм створить колосальне враження в Україні, яка зараз переживає час, коли людям деколи опускаються руки. А коли вони щоразу краще пізнаватимуть постать патріарха Йосифа Сліпого, то українці з різних частин України, які можуть навіть не розмовляти українською, кажуть нам, що він є тією особою, за якою вони готові йти, він дає їм надію», — розповів Предстоятель УГКЦ після перегляду фільму.

А згодом додав: «Навіть тоді, коли здається, що не вдається нічого зробити, саме тоді є добра нагода, щоб замислитися не над тим, що не можна здійснити, а над тим, що варто втілити. Можливо, саме тепер нам потрібно вчитися думати не про завтрашній день, а замислюватися про те, якою буде наша Церква, Україна, український народ та діаспора через 50 років», — роздумує Глава Церкви.

На його думку, у кінокартині є чимало гострих моментів. За його словами, цей «фільм з перчиком» промовляє до сердець глядачів та змушує думати.

«Кінострічка обов’язково знайде свого глядача і зробить велику революцію в умах українців, які, можливо, зараз думають про те, яку ми хочемо мати Україну навіть не завтра, а через 50 років, а також українців, які хочуть все ж таки відчути, що наша Україна була, є і буде. Адже Господь посилає нашому народу таких людей, як патріарх Йосиф», — переконаний Блаженніший Святослав.

Владика Венедикт розповів, що патріарх Йосиф надихає і мотивує нас забути про комплекси меншовартості та почати втілювати добрі справи.

«Для мене цей фільм показав, що може зробити лише одна особа, і що патріарх Йосиф Сліпий зробив. Як він так багато зробив, то і кожен з нас може щось зробити, щось змінити на краще. А в нас глибоко закорінене почуття меншовартості, мовляв, що я можу, що від мене залежить, на що я можу вплинути», — роздумує владика Венедикт.

«Я вдивлявся в його постать і чув, що він говорив, — це вияв святості, яка виражається через людськість, його сильну і рішучу постать. Проте це преображення як людини відбулося у Господі. Тому для мене це надзвичайно важливий фільм, який показує постать особи, яка дала Всевишньому проявитися, яка дала діяти Творцеві для певного народу в конкретній Церкві. Тож для мене і для нас це приклад ставати особистостями і щось робити в нашому житті», — закликає Правлячий єпископ Чиказької єпархії.

Нагадуємо, Блаженніший Святослав, на запрошення владики Венедикта (Алексійчука), цими днями здійснює свій душпастирський візит до Чикаго, який триватиме до 13 листопада 2018 року. Мета візиту — взяти участь у святкуванні 50-ліття парафії Святих Володимира і Ольги.

Вчора ввечері у Чикаго відбувся допрем’єрний показ нового, свіжесенького фільму про Патріарха Йосифа. Фільм розповідає про період життя Патріарха від його звільнення з сибірської неволі у 1963 році і до його смерті у 1984 році.

Від усього серця щиро дякую режисеру Олені Мошинській (Олена Мошинська) і продюсеру Павлу Казанцеву (Pavel Kazantsev) за колосальну роботу, проведену упродовж трьох років, за зібрані і опрацьовані фото і відеоматеріали (уявіть собі тільки цифру: зібрано понад 37 000 фото), за талант і професіоналізм, яким вони діляться з нами!

А робота над цим фільмом триває, бо ще маємо зробити графіку, усе вичистити, щоб вам за нас не було стидно.

Повноцінна велика прем’єра запланована на лютий 2019 року!


Джерело:   Департамент інформації УГКЦ

Немає коментарів:

Дописати коментар