Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 4 січня 2017 р.

04.01.2017р. Б. / Різдвяне послання Екзарха Донецького УГКЦ до вірних

Всесвітліші і всечесні отці! Преподобні отці і сестри в чернецтві! Дорогі брати і сестри в Христі!

«Бог Слово, якому служать херувими, з’єднався особою своєю з тілом і поселився в непорочному лоні, став людиною…»
(Стихира з Господи взиваю, Неділі перед Різдвом Христовим)

Пророк Ісая сім століть тому до Христа заповідає про видимий знак для людства, народження Еммануїла, тобто Бога, який житиме із людьми.

«Оце ж сам Господь дасть вам знак: Ось дівиця зачала і породить сина і дасть йому ім’я Еммануїл» (Іс.7,14)
Ось знову Ісая говорить: « Бо хлоп’ятко нам народилося, сина нам дано; влада на плечах у нього; і дадуть йому ім’я: чудесний порадник, сильний Бог, Отець довічний, Князь миру» (Іс.9.5) 

Старенький Симеон, тримаючи в Єрусалимській святині на руках дитя, в якому він пізнав Месію, просить,  щоб відпустив його у мирі,  щоб він міг відійти  до своїх предків.

Так довго потрібно було чекати, щоб збулося пророцтво.

Але воно сповнилося і ми вже дві тисячі років спогадуємо цю подію,- народження Месії.

Святкуючи кожного року свято Різдва Христового, ми надіємося, що новонароджений Месія, своєю всемогутньою силою принесе мир на землю, адже Він - князь миру. Важко нам нести повсякденний хрест в нашому житті, а особливо цей хрест війни в Україні. Невже сила тьми повинна перемагати? Невже страх перед  фізичною смертю, повинен закривати нам уста, щоб ми  мовчали і не могли говорити правду? Де нам брати силу? Невже Бог  може бути зневажений і виставлений на посміховисько? Не бути цьому!

Тільки  Бог є наша надія і наша сила. Закличмо знову разом з пророком Ісаєю: «Знайте народи та тремтіть! Вважайте всі кінці землі! Озбройтесь та тремтіть! Задумуйте задуми, та вони не вдадуться; давайте накази, та вони не здійсняться, бо з нами Бог!...Господа Сил – його шануйте, як святого; його ви маєте боятися, перед ним маєте тремтіти. Він камінь спотикання і скеля падіння…» ( Іс.8.9-10…13-14)

Маючи таке запевнення, дорогі брати і сестри в Христі, не будьмо малодушні,  а скріплені силою Святого Духа, випростаймо наші плечі, піднесімо голови, піднімімо руки і в ці святкові дні промовмо: «Що нам може зробити людина, коли з нами Бог? В ньому вся надія наша!»

Цей Бог миру нехай народиться в серці кожного! Впустімо Його до нас і тоді ми можемо в мирі і любові привітати один одного і відповісти такими словами:

Христос Рождається!                                                  Славімо Його!

+ Степан (Меньок)
Екзарх Донецький
Дано 27 грудня 2016 р. Б.
 в м. Запоріжжя

Немає коментарів:

Дописати коментар