Слава Ісусу Христу! - Слава Україні! Слава Героям України!


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 14 січня 2019 р.

14.01.2019р. Б. / Цікаві факти про вервицю (розарій)

Одного вечора, відпочиваючи, отець Піо попросив свого співбесідника: „Будь ласка, дайте мені пістолет із кишені габіти” …

Трохи спантеличений брат слухняно порився в кишені, але не знайшов там зброї. — „Отче, там немає зброї. Тільки розарій“, — пояснив він. „Чи не розарій повинен бути зброєю?“, — сказав святий.

Молитва на вервиці сягає до серця Марії.

Так! Розарій, вервиця — потужна зброя, з якою ми можемо боротися проти егоїзму і пристрастей. Зброя, яка розвиває терпіння, смирення і милосердя. Також це зброя, що дозволила людству перемогти в незліченних битвах: духовній і поза нею. Переконайтеся.

Зразком для розарію став псалтир. Та молитва полягала у відмові 150 псалмів, але не всі могли це виконувати. Псалми замінила найперше молитва „Отче Наш“. А потім „Богородице Діво“.

Така форма молитви узгоджена з Церквою і запроваджено назву „Розарій“, що означає вінок, сплетений із троянд на офіру Матері Божої.

Можливо, назва „Розарій“ є ще старшою. Стародавні римляни і греки мали звичай встановлювати вінець із троянд перед своїми богами. Християни вночі забирали вінки і на кожній троянді відмолювали молитву або Псалми за душі мучеників.

На початку XV ст. монах-цистерціанець Хеліон уклав Псалтир Марії. Він складався зі 150 історій про дитинство Ісуса, його життя, вчення, муках і смерті.

Відмовляння молитви розарію широко запровадив святий Домінік, який додав до кожного десятка розарію молитву „Отче Наш“. У 1214 році отримати перший розарій від самої Діви Марії, як боротьбу з єрессю.

Розарій і коронка розарію не те саме. На коронці відмовляють одну частину розарію. А розарій обіймає всі частини.

Папа Леон ХІІІ присвятив їй одинадцять енциклік. В першій із них оголосив листопад — місяцем Святого Розарію.

Папа Піо ХІІ назвав розарій оновою християнського і євангельського життя.

Святий Ян ХХІІІ назвав розарій „євангелієм людей“.

Від 1478 року і до сьогодні видано понад 200 документів, присвячений розарію.

Переклад і адаптація Наталії ПАВЛИШИН

Джерело:    Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар